Güncel
Giriş Tarihi : 11-04-2016 20:33   Güncelleme : 11-04-2016 20:33

Ankaragücü'nün rakibi K.Birlikspor temkinli

Son üç haftaya lider giren, şampiyonluk için önemli avantaj yakalayan Kocaeli Birlikspor’da teknik sorumlu İsmet Taşdemir, temkinli konuştu.

Ankaragücü'nün rakibi K.Birlikspor temkinli

Son üç haftaya lider giren, şampiyonluk için önemli avantaj yakalayan Kocaeli Birlikspor’da teknik sorumlu İsmet Taşdemir, temkinli konuştu.

 

Asla rehavete katılmamaları gerektiğini belirten Taşdemir, “Daha oynanmamış üç maç var. Lig bitmedi. Önemli olan son haftanın ardından grubun zirvesinde olmak. Bunun için kalan maçlarımıza aynı hırs ve mücadeleyle çıkacağız” dedi.  

 

“ÇOK İYİ MOTİVE OLDUK”

 

Kocaeli Birlikspor teknik direktörü İsmet Taşdemir öncelikle Keçiörengücü galibiyetini değerlendirdi, “Zorlu bir maçın bizi beklediğini biliyorduk. Keçiören bu grubun bana gere en iyi takımlarından biri. Oyuncularımız çok iyi motive oldu. İyi de hazırlandık. Sentetik çimle ilgili endişelerimiz vardı ama üst düzey mücadele göstererek istediğimizi almasını bildik. Futbolcularımı kutluyorum” dedi. Teknik direktör İsmet Taşdemir,  çok çetin bir ligde olduklarını belirterek,” Son üç hafta kala liderlik koltuğuna oturduk ama asıl şimdi buranın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Burayı korumak daha da önemli. Ama takipçimiz, Manisaspor ile şartlarımız şuanda eşitlendi. Altı hafta öncesine kadar 10 puan gerideydik. Çok önemli bir mesafeyi kaydederek buraya geldik” dedi.   

 

“REHAVETE KAPILMAK YOK”

 

Taşdemir Manisaspor’un başarısızlığıyla puan farkının kapandığına yönelik yorumların doğru olmadığına vurgu yaptı, “Ligin sonuna doğru takımlarda düşüşler yaşanır. Ama bizim futbolcularımız şampiyonluğa o kadar inandılar ki, aksine performanslarının çok çok üzerine çıktılar. Dolayısıyla farkı kapatan en önemli etken bizim performansımızdı, bu göz ardı edilmesin”dedi.  Teknik sorumlu Taşdemir, önemli olanın son hafta grubun en üstünde bulunmak olduğunun altını çizdi, “Lig daha bitmedi. Rehavete kapılmadan, aynı hırs ve mücadeleyle kalan maçlarımıza çıkacağız. Daha önümüzde üç zorlu maç bulunuyor. Kocaeli kentine PTT 1.Ligi’nde mücadele edecek bir takım getireceğiz. Özellikle her geçen gün sayıları artan destekçilerimize ve taraftarlarımıza da buradan teşekkür ediyorum ”dedi. Kaynak: Taşdemir: “Daha lig bitmedi”