Beşiktaş
Giriş Tarihi : 11-04-2016 18:58   Güncelleme : 11-04-2016 18:58

Vodafone Arena'daki ilk maç öncesi şok gelişme

Ligin 28. haftasında Beşiktaş’ın yeni stadında oynayacağı ilk maç öncesi, stadyum çevresinde polis taraftara biber gazlı ve TOMA ile müdahalede bulundu.

Vodafone Arena'daki ilk maç öncesi şok gelişme

Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu'nun 28. hafta kapanış maçında Bursaspor'u ağırlayacak olan Beşiktaş'ta taraftarlar stada akın etti. Siyah beyazlı taraftarlar Beşiktaş Çarşı'da toplanıp ardından da stada hareket ettiler.
 

POLİSTEN SERT MÜDAHALE
 

Beşiktaş'ta taraftarlar, tarihi maçın heyecanını yaşamak için geldikleri stat önünde ise polis müdahalesine maruz kaldılar. Taraftarlar bir an evvel stadı girmek için ilerlemek isterken, polisler toma ile müdahale edip su sıktı ve biber gazı kullandı, barikatlarla da taraftarların geçmesini engelmeye çalıştılar.

 

GAZDAN STAT İÇİNDEKİ TARAFTARLAR DA ETKİLENDİ
 

Stat dışında sıkılan biber gazının etkisi, stat içine kadar geldi. İçerideki taraftarlar ve basın mensupları gazdan etkilendi.
 

Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Jean Tigana ve eski futbolcusu Daniel Amokachi gazdan etkilenip konuşmakta zorlandı. Gazdan etkilenen Daniel Amokachi röportaja devam edemedi.

 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINMIŞTI

 

Ligin 28. haftasında Beşiktaş'ın yenilenen stadı Vodafone Arena'da ağırlayacağı Bursaspor maçı öncesi Dolmabahçe ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti.
 

Ülke genelinde son dönemde yaşanan terör olayları sebebiyle ligin bitimine kadar İstanbul'da oynanacak lig maçları öncesi İl Güvenlik Kurulu maçların başlamasına 3 saat öncesinden statların çevresindeki yolların kapanacağını duyurmuştu.