Güncel
Giriş Tarihi : 10-04-2016 11:07   Güncelleme : 10-04-2016 11:07

Bu da oldu lider takım ligden çekildi!

Kastamonu U13 Ligi takımlarından Cidespor, geçtiğimiz hafta Taşköprüspor'u 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından sürpriz bir karar aldı.

Bu da oldu lider takım ligden çekildi!

Kastamonu U13 Ligi takımlarından Cidespor, geçtiğimiz hafta Taşköprüspor'u 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından sürpriz bir karar aldı. Sarı Siyahlı kulübün yönetimi, lider durumda bulunan takımı ligden çektiklerini açıkladı.


Yönetimin bu kararı almasındaki neden ise bir hayli dikkat çekici! Son oynanan Taşköprüspor maçında, Cidespor kalecisi Alperen Özcan'ın ayağı talihsiz bir şekilde kırılmış ve genç sporcu ameliyat edilmişti. Kulüp yönetiminin iddiası ise, oyuncularının rakip takım tarafından bilerek sakatlandığı yönünde...
 

Cidespor başkanı Erol Çelebi, Taşköprüspor teknik direktörünün kendi oyuncularına "Kaleciyi sakatlayın" talimatını bizzat verdiğini öne sürerken, Alperen Özcan'ın ayağının kasti bir müdahaleyle kırıldığını iddia etti. Özcan, bu kötü tutum karşısında takımı ligden çekme kararı aldıklarını ve Anadoluspor deplasmanına gitmeyeceklerini açıkladı.
 

Yönetimin bu kararı, Cidespor cephesinde ise görüş ayrılıklarına neden oldu. Bir taraf ligden çekilmeyi haklı bulurken, diğer bir taraf ise yaşanan olumsuzluğa karşı hukuki yollarla tepki gösterilmesi ve takımdaki diğer futbolcuların bu zamana kadarki emeklerine haksızlık edilmemesi görüşünde.