Beşiktaş
Giriş Tarihi : 10-04-2016 08:39   Güncelleme : 10-04-2016 08:39

Vodafone Arena'ya sansürlü açılış

Galatasaray'ın stadı TT Arena’nın açılışında yuhalanan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Vodafone Arena’da bu kez ‘riske’ girmedi.

Vodafone Arena'ya sansürlü açılış

Galatasaray'ın stadı TT Arena’nın açılışında yuhalanan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Vodafone Arena’da bu kez ‘riske’ girmedi. Erdoğan’dan ‘Görülmüştür’ damgası olmayan Vodafone Arena’ya alınmayacak. Açılış için ‘vize’ verilmeyen AMK ve SÖZCÜ de Arena’da olmayacak.

 

Beşiktaş’ın 350 milyon TL’ye mal olan stadı Vodafone Arena bugün açılıyor. 17.00’deki açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Olası tepkilerden korkulduğu için açılışa taraftar alınmayacak, ‘Saray’dan onaylı bin kişi, muhteşem stadın açılışını tribünden izleyebilecek.


Açılışa 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Eski Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ile Schuster başta olmak üzere Beşiktaş’ın eski teknik direktörleri, futbolcuları ve yöneticileri de katılacak. Açılışa alınmayacak Çarşı taraftar grubunun bir organizasyon yapmasından çekiniliyor.

 

SÖZCÜ DE ALINMIYOR

 

Açılış için basına da ‘sansür’ uygulandı. Türkiye’nin en çok satan gazetelerinden Sözcü de açılışta yok. Cumhurbaşkanlığı’ndan bir yetkili, “Cumhurbaşkanımızın yer aldığı hiçbir etkinliğe Sözcü gazetesi akredite edilmiyor” açıklaması yaptı. Stat çevresi düzenlenemediği için ‘olay çıkar’ korkusuyla stada seyirci alınmadığı da belirtiliyor.

 

TT ARENA’DAN DERS ALINDI

 

Vodafone Arena’nın açılışındaki ‘vize’ 15 Ocak 2011’de TT Arena’da yaşananlardan ders alınarak uygulandı. Galatasaray’ın stadı dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılmış, taraftarın ıslıklaması üzerine Erdoğan stadı sinirle şekilde terk etmişti. Stat hoparlöründen, “Başbakanımız statta’ anonsundan sonra büyük bir taraftar grubu Erdoğan’ı ıslıklamıştı. Aynı protestolar dönemin TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar konuşma yaparken de yaşanmıştı. Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’in defalarca özür dilemesine rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızgınlığı bitmemişti.