Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 08-04-2016 10:36   Güncelleme : 08-04-2016 10:36

Fenerbahçe'de Finansal Fair Play sıkıntısı

Fenerbahçe'nin büyük gelirler elde etmeyi planladığı kiralık oyuncuları Salih Uçan, Emenike ve Stoch, kulüplerinde bekleneni veremedi.

Fenerbahçe'de Finansal Fair Play sıkıntısı

Fenerbahçe'nin büyük gelirler elde etmeyi planladığı kiralık oyuncuları Salih Uçan, Emenike ve Stoch, kulüplerinde bekleneni veremedi. Kanarya'nın bu üç isimin satışıyla UEFA FFP karşısında elini güçlendirmek istiyordu.


UEFA Finansal Fair Play tarafından Avrupa gelirleri durdurulan Fenerbahçe'nin bonservis geliri beklediği üç isimden üçünün de transferi zora girdi.
 

West Ham'a kiralanan ve 11 milyon avroluk satın alma opsiyonu bulunan Emmanuel Emenike, İngiliz ekibinde kötü bir dönem geçiriyor. Bilic, oyuncu ile devam etmeyi düşünmüyor. Salih Uçan'ın iki senelik Roma macerası da meyve vermedi. Genç orta saha, sezon sonunda takımına geri dönecek ve Roma 11 milyon avroluk satın alma opisyonunu kullanmayacak.
 

Üç sezondur farklı takımlarda kiralık olarak mücadele eden Miroslav Stoch'un da Süper Lig'de bekleneni verememesi ve Bursa'da gözden düşmesi, üçüncü ismin de transferini zora sokuyor.
 

Bu üç isimden büyük gelirler elde etmeyi hesaplayan Kanarya, planları tutmayınca FFP'nin yaz dönemi teftişi için şimdiden hazırlıklara başladı.


Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe Kasım ayında KAP'ayaptığı açıklamada; UEFA gelirlerinin geçici süreliğine dondurulduğunu belirtmişti.