Trabzonspor
Giriş Tarihi : 01-04-2016 09:32   Güncelleme : 01-04-2016 09:32

Trabzonspor İtalyan hoca istiyor

İtalyan basını, Trabzonspor'un daha önce Porto, Roma ve Juventus gibi takımları çalıştıran Luigi Delneri için girişimlere başladığını yazdı.

Trabzonspor İtalyan hoca istiyor

İtalyan basını, Trabzonspor'un daha önce Porto, Roma ve Juventus gibi takımları çalıştıran Luigi Delneri için girişimlere başladığını yazdı.


Yeni sezon öncesinde teknik direktör değişikliğine gideceği öne sürülen Trabzonspor için İtalyan basını tarafından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.
 

Daha önce Di Matteo'yu gündemine alan bordo mavili ekibin, İtalyan teknik adamdan gelen "hayır" cevabının üzerine Juventus'un eski teknik patronu Luigi Delneri'yi takımın başına getirmeyi hedeflediği öne sürüldü.
 

HERHANGİ BİR DETAY YOK
 

Taraflardan henüz resmi bir açıklama gelmezken; transferin süresine ve maddi detaylarına ilişkin de herhangi bir bilgi paylaşılmadı.
 

Kariyerinde daha önce Porto, Roma ve Juventus gibi önemli takımları çalıştıran 65 yaşındaki deneyimli teknik adam, şu an Hellas Verona'nın başında. Maç başına 1.38 puan ortalamasına sahip olan Delneri'nin galibiyet yüzdesi ise %35.8 olarak kayıtlara geçmiş durumda.
 

JUVENTUS'TAN KOVULMUŞTU
 

İtalyan çalıştırıcı, 19 Mayıs 2010 tarihinde göreve geldiği Juventus'ta arka arkaya alınan başarısız sonuçların ardından sezon sonunda kovuldu. Juventus'ta görevine son verildikten sonra Genoa'nın başına geçen Delneri, burada da kendi evinde Catania'ya 2-0 mağlup olduğu maçın ardından görevinden alındı.
 

MAÇ BAŞINA 1 PUAN ORTALAMASI
 

Deneyimli teknik adam 1 Aralık 2015 tarihinde ise Andrea Mandorlini'nin yerine Hellas Verona'nın başına geçti ve hala görevini sürdürmekte. Hellas Verona'da 18 maça çıkan Delneri'nin bu takımdaki puan ortalaması ise yalnızca 0.89 olarak dikkat çekiyor.