Güncel
Giriş Tarihi : 30-03-2016 13:14   Güncelleme : 30-03-2016 13:14

Kocaeli Birlikspor'dan Kocaelispor'a kutlama

Kocaeli Birlikspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Kocaelispor’un şampiyonluğunu kutladı.

Kocaeli Birlikspor'dan Kocaelispor'a kutlama

Kocaeli Birlikspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Kocaelispor'un şampiyonluğunu kutladı.
 

Kocaelispor'a karşı Ankaragücü forması altında yıllarca rakip olan, Kocaelispor'a transferi son anda ertelenen Kocaeli Birlikspor'un Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, kent futbolu ve Kocaelispor ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu.
 

Kocaelispor'un şampiyonluğunu kutlayarak sözlerine başlayan İsmet Taşdemir, "Final maçında da Kocaelispor'umuza başarılar diliyorum. İnşallah Kocaeli kentine yakışır final maçında, Kocaelispor maçı kazanarak 3. Lig'e çıkar. Kocaelispor'da çok güzel bir bütünlük var. Ben kendi adıma bundan gurur duyuyorum. İnşallah son ayağı da geçip üst liglerde eski günlerine kavuşur. Bir kez daha belirtim, bunu gönülden söylüyorum, Kocaelispor 3. Lig'e çıkar, Gölcük ya da Darıca play-off'tan çıkar bizde onların arkasından çıkarsak, Kocaeli futbolu daha da iyi bir ivme kazanacaktır" dedi.
 

Kocaeli'de futbol kültürünün olduğuna değinen Teknik direktör İsmet Taşdemir, "Kocaelispor ile birlikte umarım Gölcükspor, Derincespor ve Darıca'da başarılarını sürdürürler. Bunları söylememdeki en büyük neden Kocaeli kenti her ne kadar sanayi kenti olsa da aslında çok iyi bir futbol kentidir. Futbolculuk dönemimde de bunu çok iyi biliyorum. Futbolu seven bir kente profesyonel takımların sayılarının artması gerekli. Bununla beraber bu takımlarında üst liglerde kenti temsil etmesi daha da önemli. Bu kent farklı bir kent, her şeye potansiyeli yüksek olan bir kent. Kulüplerimizle birlikte taraftarlarımızın da bütünleşerek ildeki takımlara destek olması gerekir. Elbette herkesin gönül verdiği takım olacaktır. Ancak kentin başarısı olunca birlik olmamız daha da yararlı olacaktır. Çünkü hepsi bu şehrin takımı. Diğer illere gittiğinde bu şehri temsil ediyor" şeklinde konuştu.