Galatasaray
Giriş Tarihi : 26-03-2016 07:53   Güncelleme : 26-03-2016 07:53

Galatasaray'da Frank de Boer operasyonu

Riekerink’le altyapı sorumlusu olarak devam edecek olan Galatasaray, Frank de Boer hamlesiyle Wesley Sneijder’i de takımda tutmayı hedefliyor.

Galatasaray'da Frank de Boer operasyonu

Galatasaray yeni sezonda yeni bir sayfa açmak için düğmeye bastı. Ligi Teknik Direktör Jan Olde Riekerink’le bitirecek olan sarı-kırmızılılar, 2016-17 sezonu için Ajax’ı başarıdan başarıya koşturan Frank de Boer’u takımın başına getirmek istiyor. Sneijder, vatandaşı Hollandalı teknik adamile ilk teması gerçekleştirdi ve Galatasaray yönetimine olumlu cevabı iletti.

 

Bir sezon daha kulübüyle sözleşmesi bulunan Frank de Boer’un “Tazminat maddemdeki problemi aşarsanız gelirim” ifadelerini kullandığı belirtildi.

 

YARDIMCISI SNEIJDER

 

Galatasaray, Frank de Boer hamlesiyle sözleşmesinde “7.5 milyon Euro karşılığında serbest kalır” maddesi olan Sneijder’i de takıma bağlamayı hedefliyor. Altyapıyı Riekerink’e verecek olan sarı-kırmızılılar buradan yeni yıldızlar çıkarmaya çalışacak.

 

Başkan Dursun Özbek, futbolu Galatasaray’da bırakmasını istediği Sneijder’i bir yıl sonra ise Frank de Boer’un yardımcılığına getirmeyi planlıyor. Böylece büyük hayâlini gerçekleştirecek olan Dursun Özbek, Hollanda ekolünü kulübe yerleştirecek.