Diğer
Giriş Tarihi : 05-11-2014 09:57   Güncelleme : 05-11-2014 09:57

Rönesans TED Kolejliler sahaya indi

Rönesans TED Ankara Kolejliler ile bu sezon ilk başantrenörlük deneyimini yaşayacak olan Burak Gören, “Başarının sırrı, iyi çalışmak, iyi basketbol oynamak ve iyi takım olmak” dedi.

Rönesans TED Kolejliler sahaya indi
Rönesans TED Ankara Kolejliler ile bu sezon ilk başantrenörlük deneyimini yaşayacak olan Burak Gören, “Başarının sırrı, iyi çalışmak, iyi basketbol oynamak ve iyi takım olmak” dedi.
Yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulunan Gören, yeni bir takım kurduklarını ve kadroda yer alan isimlerin birçoğuyla daha önce birlikte çalıştığını söyledi. Bu hafta Türk oyuncularla çalışmalara başladıklarını, gelecek hafta da yabancı isimlerin katılmasıyla tam kadro halinde hazırlıklarına hız vereceklerini ifade eden Gören, “Sistemi bilen, insani ilişkileri yüksek oyunculardan bir takım kurmaya çalıştık. Başarının sırrı, iyi çalışmak, iyi basketbol oynamak ve iyi takım olmaktan geçiyor. Bunları bir araya getirirsek başarı da gelecektir” diye konuştu.      KADRODA TANIDIK İSİMLER

Burak Gören, Türkiye’de Avrupa’nın en sert basketbolunun oynandığını vurgulayarak, “Agresif ve enerjik bir takım olmak istiyoruz. Kadromuzda yer alan 10 oyuncunun 8 tanesiyle daha önce çalıştım. İş ahlakı yüksek, düzgün karakterli, çalışmayı seven ve camiaya yakışacak isimleri kadromuza kattık” ifadelerini kullandı. Bu sezon uygulanmaya başlayacak yabancı kuralı nedeniyle çok zor ve belirsiz bir lig oynanacağını belirten Gören, yeni sistemin herkes tarafından yaşanıp tecrübe edileceğini ve gelen yabancıların adaptasyonunun çok önemli olduğunu söyledi.
“KENDİMİ BAŞANTRENÖRLÜK İÇİN YETERLİ GÖRÜYORUM”
Yeni sezonla birlikte başantrenörlük kariyerine adım atacak olan Gören, 15 yıldır antrenörlük yaptığını ve çok önemli isimlerle çalıştığını belirterek, “Hazır olmasam görevi kabul etmezdim. Herkesin karşısında kendi duruşumu ve kapasitemi gösterebileceğimi biliyorum” dedi.

Lig maratonunda çok büyük antrenörlerle rakip olacağını söyleyen Gören, “Herkese büyük saygım var ama biz de onların karşısında kendi basketbol anlayışımızı göstereceğiz. Çok yetenekli bir ekibiz. Ben duygularıyla yaşayan bir insanım. Heyecan bu işin olmazsa olmazı. Takımdan da beklentim bu yönde olacak” diye konuştu.

A takımı kurmaya çalışırken, bir yandan da kulübün geleceğini yaratmaya çalıştıklarını anlatan Gören, Bölgesel Lig’de bir takım kurduklarını ve buradaki gençleri A takıma kazandırmak istediklerini de sözlerine ekledi. Etiketler: Rönesans TED Ankara Kolejliler burak gören basketbol