Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 05-11-2014 09:57   Güncelleme : 05-11-2014 09:57

Gençlerbirliği'nde yabancı çıkmazı

Gençlerbirliği, yabancı oyuncu planlamasında adeta açmaza düştü.

Gençlerbirliği'nde yabancı çıkmazı
Gençlerbirliği, yabancı oyuncu planlamasında adeta açmaza düştü.

Başkent temsilcisi, 2013-2014 sezonunun sona ermesiyle 12 olan kadrodaki yabancı oyuncu sayısını Kulusic, Zec ve Gosso ile sözleşme uzatmayarak 9'a düşürdü. 
Başka takımlarda kiralık forma giyen Sırp Lekic ve Nijeryalı Ekigho'nun da Ankara'ya dönmesiyle kırmızı-siyahlılar, sezon öncesi hazırlıklarına 9 yabancı futbolcuyla başladı. 
TFF'nin 5+3 kararının ardından yabancı oyuncu planlaması yapmaya çalışan başkent temsilcisi yönetimi, Lekic'in Sporting Gijon takımıyla İspanya 2. Ligi'nde gösterdiği performanstan umutlanarak, Sırp oyuncuya teklif gelmesini bekledi.
Lekic ile ismi Rus takımlarıyla anılan Petrovic ve hakkında sürekli transfer haberleri çıkan Tosic için henüz bir teklif almayan Gençlerbirliği yönetimi, Ekigho'yu ise Azerbaycan piyasasına sundu, ancak bu futbolcunun gönderilmesinde de henüz sonuca ulaşamadı.
Gençlerbirliği'ne geldiği ilk günden bu yana tartışılan isim olan ve kulübün Etlik semtindeki tesisinde takımdan ayrı çalıştırılan Milan Smiljanic'i Bolu kampına götürmek durumunda kalan kırmızı-siyahlı yönetim, talibi olmadığı için takımdaki diğer Sırp futbolcu Tomic'i de kamp kafilesine dahil etti.