Güncel
Giriş Tarihi : 20-01-2016 14:41   Güncelleme : 20-01-2016 14:41

Tuzlaspor F.Bahçe Stadı'na halk otobüsü ile gidecek!

Tuzlaspor, Fenerbahçe maçı için stada 500T hat nolu halk otobüsü ile gelecek.

Tuzlaspor F.Bahçe Stadı'na halk otobüsü ile gidecek!

Tuzlaspor kafilesi Türkiye Kupası'nda yarın akşam oynayacağı Fenerbahçe maçı için sıradışı bir olaya imza atacak. Tuzlaspor maça İstanbul'un en uzun hattı olan 500 T ile gelecek.


Tuzlaspor, Kadıköy'e 500T ile gelecek

 

2. Lig ekibi Tuzlaspor, Türkiye Kupası'nda yarın akşam oynayacağı Fenerbahçe maçı için Kadıköy'e 500T ile gelip sıradışı bir olaya imza atacak.

İstanbul en uzun hattı ile maça gidecekler

 

26 yıllık geçmişi bulunan ve İstanbul'un en uzun hattı durumundaki 500T Tuzla Şifa Mahallesi-Cevizlibağ hattı, Tuzlaspor'u Fenerbahçe maçına getirecek. Hat, Fenerbahçe Stadı'ndan geçmemesine rağmen, Tuzlaspor Yönetimi özel bir tahsisle bunu gerçekleştirecek ve bu yolculuk maddi sıkıntılar çeken alt liglerdeki kulüplere farkındalık yaratmak amacı taşıyor.
 

Tuzlaspor kafilesi, Fenerbahçe Stadı'na direkt gidecek

 

Anadolu'dan Tuzla Şifa Mahallesi'nden yola çıkan 500T otobüsü, 87 durağa uğrayarak ortalama 3 saat sonra Avrupa yakasındaki Cevizlibağ'a ulaşıyor. 500T Tuzla Şifa Mahallesi-Cevizlibağ hattının güzergahı; Şifa Mahallesi'den başlıyor ve Tuzla Köprüsü- Kaynarca- Pendik Köprüsü-Kartal Metro- Kozyatağı-Kavacık Köprüsü-4.Levent-Nurtepe Viyadüğü-Edirnekapı- Cevizlibağ'dan geçerek Zeytinburnu Çırpıcı'da bitiyor.
 

Ancak; 500T otobüslerinden birine binecek olan Tuzlaspor kafilesi, Fenerbahçe Stadı'na direkt gidecek.
 

"Amaç farkındalık yaratmak"

 

Tuzlaspor Basın Sözcüsü Levet Ayaz "Bizim otobüsümüz var ama amaç farkındalık yaratmak, maddi sıkıntılara dikkat çekmek"
 

Tuzlaspor Basın Sözcüsü Levent Ayaz, 500 T'nin Tuzla ile özdeşleşmiş bir hat olduğunu belirterek, "Amacımız farkındalık yaratmak. Sayın Başkanımız Ahmet Çabuk; biz ve bizim gibi alt liglerde bulunan ve maddi sıkıntılar yaşayan kulüplere dikkat çekmek için böyle bir olaya girişti. Kulüplerin çekmiş olduğu sıkıntıları göz önüne sermek için böyle bir olayı gerçekleştireceğiz. Bizim otobüsümüz var ama Tuzla ile özdeşleşmiş bir hat olduğu için 500T'yi seçtik. Hazır reklam potansiyelini, Fenerbahçe ile oynuyor olmamızı değerlendirip farklı bir olaya imza atacağız. Yarın 500T otobüslerinden biriyle tesislerimizden direkt stada gideceğiz" şeklinde konuştu.