Bursaspor
Giriş Tarihi : 11-01-2016 17:14   Güncelleme : 11-01-2016 17:14

Bursaspor'da kongre ertelendi!

Bursaspor'un olağanüstü kongresi, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 19 Ocak Salı gününe ertelendi.

Bursaspor'da kongre ertelendi!

Bursaspor'un olağanüstü kongresi, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 19 Ocak Salı gününe ertelendi.


Nilüfer Spor Salonu'nda yapılması planlanan kongre için hazirun listesine sadece 98 üye imza attı. Başkan adayları Ali Ay, Burhan Vatan, Burhan Ilgın ve Recep Günay da kongreye gelen isimler arasındaydı.
 

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, kongrenin ilk toplantıda yapılmasını arzu ettiklerini ancak yeterli çoğunluğun sağlanamadığını söyledi.
 

Kongrenin 19 Ocak Salı günü aynı yerde yapılacağını vurgulayan Sevinç, "Genel kurul kararının alınmasının ardından yapmış olduğumuz açıklamalarda bu genel kurulun ilk oturumda yapılması gerektiğini, yeni gelecek olan yönetime zaman kazandırma ve transfer sürecinin kısalığını hep bildirdik. Bursaspor sevdalılarının sevdalarını daha da güçlendirmesi gerekiyor demek ki. Bugün bu kongrenin olması lazımdı. İnşallah 19 Ocak'ta geniş katılımlı bir kongre gerçekleştiririz ve bu ayıbı örtmüş oluruz" diye konuştu.


Bursaspor'un 4 bin 737'si oy kullanma hakkı olan 5 bin 283 üyesi bulunuyor. Kongrenin ilk toplantıda yapılabilmesi için toplam üye sayısının bir fazlası olan 2 bin 417 kişinin kongre salonuna gelmesi gerekiyordu.