Güncel
Giriş Tarihi : 19-12-2015 15:02   Güncelleme : 19-12-2015 15:02

Hayret kupada yayıncı kuruluş da takımlardan şikayetçi

Türkiye Kupası'nda çoğu takımın yedeklerle sahaya çıkması A Spor ekranlarında tartışıldı.

Hayret kupada yayıncı kuruluş da takımlardan şikayetçi

Türkiye Kupası'nda çoğu takımın yedeklerle sahaya çıkması A Spor ekranlarında tartışıldı.


Türkiye Kupası'nda birçok takımın yedeklerle sahaya çıkması, tribünlerin neredeyse boş olması ve çoğu takımın ''Önceliğimiz kupa değil lig'' diyor olması A Spor ekranlarında ''Türkiye Kupası itibarsızlaştırılıyor'' etiketiyle tartışıldı.

Türkiye Kupası'nda altı haftalık grup serüveninin henüz ilk haftası geride kalmışken boş tribünler, yedek kadrolar, kupayı bir kenara atan ve önceliğimiz lig diyen teknik direktörler, yayın kuruluş A Spor'un Türkiye Kupası'nın durumunu sorgulamasına sebep oldu.

Kupanın, yedek oyuncuların oynatılmasıyla itibar kaybettiğini söyleyen yorumcular, Avrupa'da oynanan kupaların formatları ve kurallarını gündeme taşıyıp Türkiye Kupası'nın nasıl marka olabileceğini tartıştılar. FA Cup'ta maçların hafta sonu oynanıyor olmasının kupaya itibar kattığı söylenirken, İspanya'da Copa Del Rey'de rotasyon kuralı olduğu ve takımların tamamen yedek kadroyla çıkamadıkları belirtildi. Ancak İspanya'da da, diğer kupalarda da yazılı olarak rotasyon yasağı kuralı bulunmuyor. Tamamen yedeklerle çıkıp çıkmamak tamamen takımların kendi insiyatiflerine bırakılmış durumda.Yayına telefonla bağlanan Serkan Korkmaz ise ''Maçı doğru saatte oynatmak lazım ki çocuklar ve Türkiye'deki herkes kendi kahramanlarını izleyebilsin. Canlı yayında, yanlış büyümüş yetişmiş bir çocuğun duvarın ardından taş atıp bir oyuncuyu yaraladığını yayınladık, biz bunu istemiyoruz ki. Buna engel olamadınız siz daha. Bir ürüne ne kadar değer verirsek o kadar verim alırız. kaybeden futbol oluyor, Türk futbolu oluyor. Beşiktaş gibi bir markayı bir mesai günü mesai saatinde oynatmak adeta bir cinayettir.'' diyerek maç programını ve yaşanan sıra dışı taş olayını eleştirdi.