Süper Lig
Giriş Tarihi : 16-12-2015 09:45   Güncelleme : 16-12-2015 09:45

Süper Lig'e yabancı hakem geliyor!

Zaman zaman gündeme gelen "Yabancı hakem" polemikleri için Türkiye Futbol Federasyonu'nun da kulüp yönetimlerini yokladığı iddia edildi.

Süper Lig'e yabancı hakem geliyor!

Son olarak Galatasaray'da Mustafa Denizli ve Selçuk İnan hakem Mete Kalkavan'ı hedef aldı. Zaman zaman gündeme gelen "Yabancı hakem" polemikleri için Türkiye Futbol Federasyonu'nun da kulüp yönetimlerini yokladığı iddia edildi.

 

Spor Toto Süper Lig’de 15. hafta tamamlanırken hakemler hedef olmaya devam ediyor. Kazanan ve kaybeden takımların yöneticileri, teknik direktörleri ve futbolcuları hakemlerden sürekli şikayetçi… Beşiktaş yenilgisi sonrası Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli hakem Mete Kalkavan için “Kıymık kıymık kıydı” dedi. Kaptan Selçuk İnan ise “Hakem de haddini bilecek” açıklamasıyla dikkat çekti.

 

Bu eleştirilerden TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetimi oldukça bunaldı. 

 

Futbol Federasyonu koridorlarında ikinci yarıda Spor Toto Süper Lig’de yabancı hakemlerin gündeme geleceğinin konuşulduğu iddia edildi. Kulüpler Birliği Vakfı’nın bu yönde harekete geçtiği iddia edilirken TFF de bu tartışmaları takibe aldı ve Merkez Hakem Kurulu ile konuyu istişare etmeye başladı.