Ümit Özat'tan flaş açıklamalar

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, bir spor kanalında gündeme dair açıklamalar yaptı.

Süper Lig - Gençlerbirliği - 2017-01-11 07:50:46

Ümit Özat'tan flaş açıklamalar
Bu içerik 457 kez okundu.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, bir spor kanalında gündeme dair açıklamalar yaptı.

“Geldiğimde sonuçlarla ilgili bir özgüven kaybı vardı. Ama ben oyuncularımın ne yapabileceklerinin farkındaydım, çünkü bu camianın içinden gelen biriyim. Takımın boyunu kısalttık ve takım savunmasını geliştirdik. Önümüzde zorlu bir süreç var. Dört maçın üçünü deplasmanda oynayacağız. 18 günde 7 maç yapmış olacağız. En hasarsız şekilde geçerek, gelen oyuncuların uyum sorununu da gidererek daha iyi bir durumda olacağımızı düşünüyorum.

Uğur Çiftçi’nin “Hocamız bize rakibimizle ilgili ne söylüyorsa, sahada karşımıza geliyor. Ve biz de onun dediklerini yaptığımızda sonuç alıyoruz.” Sözünü hatırlatması üzerine Ümit Özat şu değerlendirmede bulundu:

Sabahlara kadar çalışıyoruz. Rakip izliyoruz. Antrenman öncesi, sonrası, ertesi günü, kulübe dair raporlamalar var. İki saatlik antrenmanla bitmiyor işimiz. Biz de oyuncularımıza telkinlerde bulunuyoruz. Söylediğimiz çıkınca mutlu oluyoruz, oyuncuların bunu görmesi çok önemli ve güzel.”
Ahmet Çalık’ın transfer durumuyla ilgili gelen soruya ise Özat şu şekilde cevap verdi:
Ahmet’le 7/24 konuşuyorum. Gece 2’de yazar bana, ben ona yazarım. Hiç sıkıntı yapacağı bir şey yok. Serdar için, Ahmet Oğuz için, diğer oyuncularım için de söylüyorum bunu; İyi oyuncular, illa ki talipleri olacak.

Oyun iyi oldukça takım iyi oldukça oyunculara teklifler geliyor, özgüvenleri artıyor. Sahada yüzde yüzlerini veriyorar. Onlara her zaman, “hem haddinizi hem de değerinizi bilin” diyorum.

Yazıyorlar işte, Ahmet mutsuz, Ahmet isteksiz. Öyle bir şey yok. Bizim olduğumuz yerde, Ahmet öyle şey demez. Ona şunu da dedim, seni bugün almazlarsa yarın isteyip alacaklar. Bu ligin en iyi stoperisin, sen çok isteyen değerini verecek. O da bunun farkına vardı. Çok mutlu, çok memnunum onla çalışmaktan.

Stancu’nun Bursaspor ile görüştüğüne dair çıkan haberlere ise , Stancu’nun kalmak istediğini söyleyerek cevap verdi ve şunları söyledi:

“Hamza Abi(Hamzaoğlu) beni aradı. Öncelikle ona teşekkür ediyorum. Bazıları gibi önce futbolcumuzla görüşmediler. Galatasaray’ı kastetmiyorum, başka bir oyuncu için bizden habersiz, başka bir kulüp tarafından görüşmeler oldu. Hamza Abiye isterlerse görüşebileceklerini söyledim. Ama Stancu burada , bizimle kalmak istiyor. Giderse sorun yok, ama kalırsa da alabileceğimiz en iyi verimi alacağız ondan. Sağlam bir karakteri var. Maalesef sakatlığı nedeniyle çok faydalanamadık ama iyi bir oyuncu.
Başkanımız İlhan Cavcav’la nasıl bir ilişkileri olduğu sorusuna ise Özat şu sözlerle karışılık verdi:
İlhan Cavcav’ın futbol bilgisine çok güveniyorum. Her maç öncesi oturup istişare ediyoruz. Fikir alışverişinde bulunuyoruz. Allah nazardan saklasın, günde 4-5 defa da görüşürüz, haftada 3-4 gün yüz yüze görüşürüz. Bu kulüp onun çocuğu gibi. Pazar günü erkenden kalkıp Hacettepe maçına gittiğini biliyorum.

Baba oğul ilişkimiz var. 9 yaşında onun eline geldim. Bu ülkede İlhan Cavcav’n elini öpmeyecek biri var mı? Ben elini öptüm imza töreninde, ayıp bir şey mi? Çocukluğumdan beri üzerimde emeği olan biri o.

Sende Yorumla...
NBA'da 2017 draft sonuçları belli oldu

NBA'da 2017 draft sonuçları belli oldu

09:20 - Basketbol

Olimpiyatlara yeni sponsor

Olimpiyatlara yeni sponsor

08:54 - Güncel

Efsane tenisçi iflas etti

Efsane tenisçi iflas etti

09:04 - Diğer

Basketbol Ligi'ne yeni sponsor Tahincioğlu

Basketbol Ligi'ne yeni sponsor Tahincioğlu

14:41 - Basketbol

Yıldız oyuncu gözaltına alındı

Yıldız oyuncu gözaltına alındı

09:25 - Güreş

TFF 1.Lig ekibinin transfer yasağı kalktı

TFF 1.Lig ekibinin transfer yasağı kalktı

09:14 - TFF 1. Lig

Kahe amatör kümeye düştü

Kahe amatör kümeye düştü

08:27 - Gençlerbirliği

Yılmaz Vural'a sürpriz talip

Yılmaz Vural'a sürpriz talip

20:07 - Güncel

A.Konyaspor'da 5 flaş ayrılık

A.Konyaspor'da 5 flaş ayrılık

20:11 -

Bursaspor'da dev transfer

Bursaspor'da dev transfer

09:14 - Bursaspor