Reklamı Geç
Büyük heyecan yaşandı
Erhan Karadağ

Büyük heyecan yaşandı

Bu içerik 1061 kez okundu.

Yıllar su gibi akıp geçiyor...

 

1988 yılının son aylarıydı. Rahmetli Arman Talay ağabey o dönemlerde Tercüman Gazetesi'nin spor müdürüydü.

 

Tercüman Gazetesi'nde amatör maçlara bakan Adnan ağabey askere gidince, Yurtspor İnternet Sitesinin sahibi Yetkiner Mayda da Hürriyet Gazetesi'ne transfer olunca amatör maçlara bakmam için Gazeteci Orhan Karadağ ağbim. amatör maçlara bakmam için bana teklifte bulundu.

 

Ben de kabul ettim. Hem futbol oynuyor, hem de amatör maçların skorlarını ve kadrolarını Tercüman Gazetesi'ne getirip yazıyordum. Ankara'da oynanan 20 maçı da yıldız tablosu ile okuyuculara ulaştırıyorduk.

 

O dönemde cep telefonu olmadığı için o sahadan diğer sahaya koşturup duuyorduk. Saha komiserleri, kulüp yöneticileri, sağlık görevlileri ve hakemlerle bir aile gibiydik. Herkes birbirine yardımcı olmak için uğraşır dururdu. O zamanlar dotluklar bambaşkaydı. Gazeteye haberleri severek götürür ve yazardık. Gazete sahipleri gerçek gazeteciydi. İhale için, şu için bu için haber yapmazdı. Haberler ya siyahtı, ya da beyaz dı. Netti ve hak eden hakkını alıyordu.
 

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kuruluşundan bu yana değerli 8 başkan görev aldı. 9. başkan olarak koltukta oturan Murat Kandazoğlu, tecrübeli başkan Hüseyin Ar'dan görevi aldı.

 

Ben meslek hayatım boyunca Oktay Yücel, Ergin Önanç, Semih Taş ve Hüseyin Ar'ın hizmetlerini ve çabalarını yakından takip ettim.

 

Onların da büyük katkıları oldu. Her gelen başkan bir taş koymak için büyük uğraş verdi. Özellikle son dönemlerde Hüseyin Ar'ın ve Murat Kandazoğlu'nun çabalarını yakından takip ettim.

 

İkisi de Ankara için büyük şans oldu. Ankara futbolu tesisleşme konusunda büyük adımlar attı. Geçen hafta içerisinde Başkent çok haraketli günler yaşadı. 'Sporun Gücü Gençlerle' projesinde çoğu kulübümüz kendilerini tanıtmak için stantlar açtılar.

 

Geçmişlerini ve aldıkları kupaları amatör dostları ile paylaştılar. Ankara'nın önemli isimleri 19 Mayıs Stadı'nın yolunu tuttu. Binlerce kişi değişik heyecan yaşadı. Dörtlü futbol turnuvasında takımlar boy gösterdi. Bu işler göründüğü gibi değil. Başta Murat Kandazoğlu olmak üzere Engin Bozkaya, Ercan Tecimer, Mustafa Yıldız, Bayram Akyer, Yusuf Kılınç ve Yaşar Çelebiye teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Bir hafta boyunca Ankaralıları bir araya toplamak için büyük uğraş verdiler. Yakında her şey güzel olacak. Çünkü, tesisleşme ve kültürel faaliyetlerle Anakara diyer federasyonlar karşısında farklılığını gösteriyor..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor Ekranı
Spor Ekranı
Ozan Kabak'a Dev Talip
Ozan Kabak'a Dev Talip
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi