Reklamı Geç
İflas
Cengiz Demirel

İflas

Bu içerik 1640 kez okundu.

Kanunlarımızda iflas, tacir veya tacir statüsündeki bir borçlunun artık borcunu ödeyememesi halidir. 

İflasa parasal yönden değil de, sportif olarak bakmak istiyorum. Gençlerbirliği süper ligde, yönetimsel ve sportif olarak borçlu konumuna düşmüştür. Her yönden kulübün iyi yönetilememesi yüzünden iflas etmiştir. Yönetim, Cumhuriyet ile yaşıt bir kulübü iyi yönetemeyerek, taraftara ve Gençlerbirliği sevenlerine borçlarını ödeyememişlerdir.

Aslında daha önceki sezonlarda kulüp olarak hep iflas erteleme yoluna gittiler ama, artık bu sene erteleyecek bir durum kalmadığı için iflas ettiler. 
2008/2009 sezonunda ligi 14. sırada 38 puanla bitiren Gençlerbirliği, 3 lü averaj ile ligde kalarak iflası erteledi. O sene kardeş takım Hacettepe'den iki maçta 6 puan alarak ligde kalmayı başardılar. Birde Ankaragücü'nün son hafta Antalya'ya yenilmesi ile. Son haftada oynanan o maçta, alınacak başka bir sonuç, Gençlerbirliği'ni küme düşürüyordu. 

İkinci iflas erteleme ise 2015/2016 sezonunda oldu. Lige yabancı bir hoca ile kötü başlangıç yapan Gençlerbirliği, ilk yarıyı düşme potasında 16. Sırada 13 puan ile tamamladı. İkinci yarıda İbrahim Üzülmez'in takımın başına gelmesiyle, iyi puanlar toplayan Gençlerbirliği, ilk devrede yaşadığı kabusu atlatarak sezonu rahat tamamladı.

Aslında bundan önceki sezonlarda da aynısı oldu. İlk yarılar hep korkulu rüya gören Gençlerbirliği, ikinci yarılarda usta Başkan İlhan Cavcav'ın hamleleri ile ligi iyi yerlerde tamamladı. Kötü giden takıma yerinde ve ustaca hamleler yaparak, bir şekilde takımın ligde kalmasını sağlıyordu Başkan.

Ama anlaşılan o ki artık kulüpte usta ve zekice hamleler yapacak birileri kalmamış. Ne krizi ustaca yönetebilecek bir Başkan, ne de o Başkan'a kriz ortamında doğru yolu gösterecek yönetim kurulu üyeleri. Herhalde bir kaç menajerin eline düşerek, iyi takım kurma yerine, Nasıl boş transferlerle para harcanır, onu göstermek istediler.

Bu yüzden Gençlerbirliği, şimdiye kadar ertelediği iflası, artık açıklamak zorundadır. Biz bu işi beceremedik. 

Geçen sezon iyi bir kadro ve istikrar yakalayarak, ligi 8. Sırada 46 puanla tamamlayan Gençlerbirliği, Serdar Gürler gibi, Selçuk Şahin gibi, Vedat Muriqi gibi kilit oyuncuları elinden kaçırmış ve yerlerini bu değerdeki oyuncularla dolduramamıştır. 

Bu sezon ikinci yarının tek iyi hamlesi Sessegnon olmuştur. O da tek başına maalesef bu kadar etkili olabilmiştir. Özellikle hücum hattına her yönden yetersiz ve kalitesiz oyuncuların, değerinden fazla paralar ödenerek transfer edilmesi, kulübün Nasıl yönetildiğinin bir kanıtıdır.

Artık bu yönetim başarısızlığı kabul etmeli ve şapkayı önlerine koymalıdır. İstifa edip giden yöneticilerin haklılığı ortaya çıkmıştır. Bu yüzden gereken neyse yapılmalıdır. 

Ümit Hoca'nın maçtaki sonraki açıklamalarına gelince. Her mağlubiyetten sora darbuka çalıp oynayan var mıdır? Onu bilmem ama, transferlerde yapılan yolsuzluklar konusunda bazı duyumlarım ve bildiklerim var, onlar da bana kalsın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Abdurrahman Kirmizi     2018-05-09 Yolsuzluk varsa sizde medya hizmetindeyseniz acik acik soyleyeceksiniz..yoksa ortaya laf atip kaybolmayacaksin. Taraftarin bilmeye hakki var. Buyurun sizi dinleyelim ortaya attiginiz sozun arkasinda durun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Günün Sonuçları
Futbolda Günün Sonuçları
Spor Ekranı
Spor Ekranı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi