Reklamı Geç
Adaletiniz bu mu sayın Işık?
Yaşar Önel

Adaletiniz bu mu sayın Işık?

Bu içerik 1986 kez okundu.

Ortaokul ve liseyi, parasız yatılı olarak Amasya Atatürk Lisesi’nde okudum.

1984 yılında, son sınıfta iken pansiyon nöbetçi öğrencisi olduğum bir gün, aşçımız Haydar Kişi ile pırasa soyma nedeniyle karşılıklı hakaretlerde bulunduk. “Seni müdüre şikayet edeceğim” dediği zaman, öfkeyle, “Senin de müdürün de…” diye saydırmıştım. Aklıma geldikçe hala kızarırım. Doğal olarak konu dönemin okul müdürü (Rabbim, yaşıyorsa uzun ömür versin, öldüyse gani gani rahmet eylesin)

Abdülkerim Durmaz’a yansıdı. Birkaç dakika sonra, odasında başbaşa kaldığımız müdürüm, “Haydar ustanın iddiaları doğru mu?” diye sordu, utana sıkıla “Evet” diyebildim. Aldığım yanıt, hayatımın en büyük derslerinden biridir: 

“Ben şimdi seni burada tekme-tokat bir güzel döverdim ancak bana da sövdüğün aklıma gelir, belki nefsime uyar, normalden daha hırslı vururum. Veya bir tokat fazla atarım. Böylece Haydar ustanın hakkı bana geçer. Haydar ustaya da dövdüremeyeceğime göre, disiplin kuruluna vereceğim, oradan ne karar çıkarsa, uygularım.” 

Normal şartlarda belki okuldan atılmam gerekiyordu ancak yine müdürümün devreye girmesi ile disiplin kurulundan 5 gün okuldan uzaklaştırma kararı çıktı. 

YİĞİNER’İN İDDİASI YENİLİR YUTULUR DEĞİL 

Şimdi, yaklaşık 32 yıl öncesine neden gittim? 

Ankaragücü Başkanı sayın Mehmet Yiğiner, İnegölspor maçından sonra yaptığı açıklamada, kulübe yapılacak yardımları Milli Savunma Bakanı sayın Fikri Işık’ın engellediğini söyledi. Bakan Işık, Kocaeli Milletvekili ancak Gümüşhaneli. Ne dedi Yiğiner: 

“Kayserispor yaklaşık 35 milyon liralık yardım aldı. Samsunspor’a da yardım geldi. Biz de Ankaragücü olarak destek bekliyoruz. Ligin sonuna geldik, halen MKE ile sponsorluk anlaşmasını yapamadık. Önceki yıllar 750 bin lira alıyorduk, bunu 2-3 milyon liraya çıkaralım diye mücadele ettik fakat Milli Savunma Bakanını aşamadık. Sayın Bakan, ‘Bu yetim parasıdır, bunu size yedirmem, bunda kul hakkı var’ dedi. Kendisine, ‘Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı kapatalım, insanlar spor yapmasın ve kahve köşelerinde dolaşsın’ dedim. Böyle bir bakanın olduğu yerde, biz Ankaragücü’ne nasıl yardım alacağız? Birinin dediğine göre, Bakan Fikri Işık, Gümüşhaneli. Gümüşhanespor ile aynı ligde mücadele ettiğimiz için bize yardım etmiyormuş!” 

BU SÖZLERE İNANIYOR MUSUNUZ?

Yiğiner’in açıklamalarını sağır sultan bile duydu. Ancak aradan geçen sürede Bakan’dan bir açıklama gelmedi. Sükut ikrardan geldiğine göre, Yiğiner’in iddiaları doğru demektir. 

Ben, Bakan’a sorayım, “Bu yetim parasıdır, bunu size yedirmem, bunda kul hakkı var” sözüne inanarak mı, yardımı engelliyorsunuz. Böyle ise sonuna kadar size katılırım. Ben, hiçbir kurumun ve belediyenin forma renginin olmamasını savunuyorum. Yani, kurumlar ve belediyeler kulüp kurmasın, amatörleri, çocukları, gençleri desteklesinler. O takdirde, MKE yönetimine talimat verirsiniz, kulüp ile bağını kopartır. Hem kulüpte kurumun adını kullanacaksınız hem de yardım etmeyeceksiniz. Bu olmaz. 

NEFSE GÖRE HAREKET EDİYORSUNUZ 

Sanıyorum, Bakan Işık’ın Gümüşhaneli olduğu aklına geliyor ve nefsinin vesvesine kapılıp, bu yardımı engelliyor. Sayın Bakan, bu davranışınız adalete sığmaz. Mensubu olduğunuz partinin adının Adalet olması, adaletin sağlamasında yeterli olmaz. Asıl olan nefse uymamaktır, vicdanlara hesap verebilmektir. Unutmayın ki, siz Gümüşhane, Kocaeli şura bura değil, Türkiye Cumhuriyeti Bakanısınız. Hepimizin bakanısınız. 

CUMHURBAŞKANI’NA RAĞMENSE HELAL OLSUN

Başkan Yiğiner, iktidar partisine uzak bir kişi de değildir. Tandoğan Tesisleri ile ilgili kulüp ve MKE arasında 2014’te yaşanan sıkıntının aşılması için dönemin Başbakanı sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüş, tesislerin bedelsiz kullanımını sağlamıştı. Ayrıca, Ramazan ayındaki iftar yemeğinde, MKE’nin kulübe yapacağı sponsorluk yardımı gündeme gelmiş, sayın Erdoğan, sayın Bakan ile görüşerek konuya çözüm getireceğini belirtmişti. Sayın Yiğiner, her fırsatta sıkıntıları devletin en üst noktasına aktardı, sayın Erdoğan da hemen her seferinde yardım elini uzattı. Işık’ın, Erdoğan’ın Ankaragücü’ne yaklaşımını bilmemesi mümkün değil. Konunun yine Erdoğan’a yansıyacağını bile bile, kulübe ismini veren kurumun yardımını engelliyorsa, “helal olsun.” 

Yine belli ki sorunun çözümünü Erdoğan sağlayacak. Ülkemizin içinde bulunduğu duruma bakın. Bakan, Ankaragücü’ne yapılacak yardımı engelliyor. Başkan, bakanı Ankaralılar’a şikayet ediyor. Hatta aba altından seçim sopası da gösteriyor. Ve ülkenin bütün sıkıntıları bitmiş gibi incir çekirdeğini bile doldurmayacak sorunların çözüm için de Cumhurbaşkanı’ndan medet umuyoruz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor Ekranı
Spor Ekranı
MHK Başkanlığı'na Sürpriz İsim
MHK Başkanlığı'na Sürpriz İsim
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi