Reklamı Geç
Ayıptır, günahtır
Yaşar Önel

Ayıptır, günahtır

Bu içerik 888 kez okundu.


Şanlı Ankaragücü’nün lig performansını değerlendirirken, “o iyi oynadı, öteki kötü oynadı, hoca yanlış yaptı” falan derken, “Bu sene de mi şampiyonluk gelmeyecek?” diye kara düşüncelere dalarken, meğerse, asıl tehlikeyi gözden kaçırıyormuşuz. Tehlike; “Ankaragücü’nün geleceğinin kaderine terk edilmesi.”

 

Belki dikkatlerinizden kaçmıştır ancak ben hatırlatayım:

 

YURTSPOR’da “Özel haber” ibareli bir haber var. “Ankaragücü’nde altyapı kaderine terk edildi” başlıklı haber, belki son yılların en önemli haberi. Hatta, bana göre, 2. Lig şampiyonluğundan bile önemli. “Sarı Lacivertliler'in Tandoğan Tesisleri ilgisizlikten harabe haline geldi. Altyapı takımları antrenmanlarını Anıttepe Tesisleri'nde yaparken maçlarını Esenboğa'da oynuyor…”

 

Haberde kullanılan fotoğrafı görünce şok oldum. Bizim de gençlik yıllarımızda, çiçeği burnunda spor muhabiri olarak görev yaptığımız dönemde, hemen her gittiğimiz, söğüt ağacının altında antrenman izleyip, haber kovaladığımız antrenman sahası kelimenin tam anlamıyla dökülüyordu. Sahada çimden eser kalmamış, yemyeşil çimler yerini adam boyu yaban otlarına bırakmıştı.

ÖNCE ALTYAPI VE MALİ DİSİPLİN 

Ben, sportif başarının, sağlam altyapı ve mali disiplinin devamında geleceğine inanıyorum. Gelir-gider dengeniz sağlam değilse ki maalesef Ankaragücü’nde tek kuruş gelir yokken aylık 1 milyon lira masraf var. Bunu da sayın Başkan Mehmet Yiğiner söylüyor. Ben bu kadar paranın nereye gittiğini de merak ediyorum ya o ayrı konu. Kimsenin kazancında gözümüz yok ancak transferlere, hocalara ve kulüp çalışanlarına gereğinden fazla ücret ödendiği ortada. Sezon başında, 2. Lig’e göre pahalı transferler yapılıyor, fatura kabardıkça kabarıyor.

 

Altınordu’nun A Takımı’nın TFF 1. Lig’e, pilot takımı Gümüşordu takımının da 3. Lig’e çıktığında harcadığı para 2.5 milyon TL. Üstelik, Gökhan Karadeniz’i Trabzonspor’a 900 bin Euro’ya sattılar ve bütün sezonun giderini karşıladıkları gibi kâra da geçtiler.

 

Ankaragücü, o sezon, “diriliş” gazıyla 10 milyona yakın para harcadı, sonuç fiyasko oldu. Geçen yıl, maddi imkansızlıkla boğuşan Manisaspor şampiyon olurken, Ankaragücü ilk 6 takım arasına bile giremedi.

ANKARAGÜCÜ’NE YAKIŞIYOR MU?

Sözün özü, Ankaragücü, “bugün var yarın yok” üstyapısına milyonlarca lira harcarken, geleceği olan altyapısına tek kuruş yatırmıyor. Ankara’nın göbeğinde, gözbebeğimiz olması gereken Tandoğan tesisleri mezbelelik haline gelmiş, kimsenin umurunda değil. Çünkü, beylerimiz bugünü kurtarmanın peşinde. Gelecek diye bir kaygıları yok.
Sayın Başkan Yiğiner’e bir görüşmemizde,Tandoğan Tesisleri’nin ve altyapıya verilen önemin yetersizliğini aktarmıştım. Yeniden soralım, “Sayın Başkan, Tandoğan tesislerin hali Ankaragücü’ne yakışıyor mu?” 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor Ekranı
Spor Ekranı
MHK Başkanlığı'na Sürpriz İsim
MHK Başkanlığı'na Sürpriz İsim
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi