Reklamı Geç

İlhan Cavcav'ın Mirasına Sahip Çıkamadık

İlhan Cavcav'ın Mirasına Sahip Çıkamadık
Bu içerik 855 kez okundu.

Gençlerbirliği Başkanvekili Arif Ölmez, İlhan Cavcav’ın isminin verildiği sezonda, duayen Başkanınn mirasına sahip çıkamadıklarını söyledi.

Spor Kulisi programında Uğur Tenekecioğlu ve Tayfun Özsoy’un sorularını yanıtlayan Ölmez, “Yanlış yaptık. Hocamızın söyledikleri ile bizim belirlediğimiz futbolcuları transfer ettik. Ancak, aralarında uyum sağlayamadık. Bu sonuçta, en alttan, en üste herkesin sorumluluğu var, en çok da bizim. İcra kurulunun bir üyesi olarak, sonuçta benim suçum yok diyebilir miyim?” dedi.

Bengü Türk Televizyonunda yayınlanan programa katılan Gençlerbirliği Başkanvekili Arif Ölmez, “İlhan Cavcav’ın kasasını boşalttınız mı?” sorusuna net olarak, “Hayır, boşaltmadık” karşılığını verdi.
Ölmez, “Kulüpler sezon başında bütçelerini Futbol federasyonundan gelecek garanti paraları da hesaplayarak yaparlar. Başlangıç parası 28 milyon 500 bin lira, ayrıca alınacak galibiyetlerden gelecek paralar var. Galibiyet başına 2 milyon 200 bin lira, beraberlikte yarısı kadar. Biz de geçen sezon bütçe yaparken, 45-50 puan hesapladık. Ancak, bunun çok gerisinde kaldık. Puan kayıplarının çok olduğu dönemlerde fazladan primler ödedik. Bunlar, bütçe açığına neden oldu. Ligden düştük. Ancak, elimizde iyi oyuncular kaldı. Sonuç olarak, iddia edildiği gibi kasamız boşalmadı. Paramız da var” dedi.

Tüm ısrarlara karşın Mayıs ayında genel kurul yapmama nedenlerini anlatan Ölmez, “Geçen sezon Galatasaray maçını kazandığımızda 30 puana ulaştık. Kalan altı maçta 10 puan almamız gerekiyordu. Sonra gördük ki, 7 puan da yetermiş. O dönemde genel kurul da yaklaştı. Ancak, biz takımın ligde kalmasına konsantre olduk. Bu aşamada Genel Kurul yapmayı düşünemedik. Ligden düştükten sonra, genel kurul hazırlıklarına başlasak, Haziran ayı sonuna kadar yapılamazdı. O zaman yeni sezon için transferler kaçacak, takım kurma işi gecikecekti. Net karar verdik. Takımı bu hale biz getirdik. Biz düzlüğe çıkarma kararı aldık. Genel kurulu Eylül ayına erteledik” dedi.

İlhan Cavcav’ın koltuğunu doldurmanın imkansız olduğunu dile getiren Arif Ölmez, “İlhan başkan zamanında onun sistemi vardı. Ancak, yeni bir ilhan Cavcav olması çok güç. O nedenle, sistemin dönüşmesi gerekir. Yeni bir sistem oluşturmaya çabalıyoruz” diye konuştu.

Deneyimli oyunculardan oluşan bir takım kurduklarını belirten Ölmez, “Erkan Sözeri hocamızın istekleri doğrultusunda oyuncular aldık. Mert Nobre, Selçuk Şahin 37 yaşında oyuncular, ancak, en çok çalışan, en etkili futbolcularımız oldular. Ayrıca, bu tür oyuncuların saha dışında da çok katkıları oluyor. O nedenle, yaşlı eleştirilerini kabul etmiyoruz. Biz şampiyon olacak iyi bir kadro kurduğumuza inanıyoruz” dedi.

Tamamlanınca Eryaman Stadı’nı Ankaragücü ile ortak kullanacaklarını anımsatan Arif Ölmez, “Burayla ilgili bir sıkıntımız var. Koltuk renklerinin sarı lacivert yapılması. Bunun düzeltilmesi için Ankaragücü yöneticilerinden destek bekliyoruz. Olmadığı takdirde oyuncularımız kendilerini deplasmanda hissetmesinler diye, kırmızı siyah koltuk kılıfları yapacağız, zorunlu olarak” diye konuştu.

Menajerlere teslim olma iddiasını reddeten Ölmez, “Menajerlere para kaptırdığımız, takımı yönlendirmeleri konusundaki iddialar tümüyle geçersizdir. Yaptığımız transferlerin uyumunu sağlayamadık. Aslında temel sorun bu” diye konuştu.


 

gençlerbirliği arif ölmez ilhan cavcav haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şakir     2018-08-10 Rahatlığa bakar mısınız ?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Kaplan Basın Toplantısı Yapacak
Mustafa Kaplan Basın Toplantısı Yapacak
Ronaldo'ya UEFA Soruşturması
Ronaldo'ya UEFA Soruşturması
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi