Reklamı Geç

Sporda Şiddettte Cezalara Artıyor

6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un kapsamı genişletiliyor, cezalar artıyor.

Sporda Şiddettte Cezalara Artıyor
Bu içerik 503 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün, federasyon başkanları ve kulüp yöneticileriyle bir araya geldiği zirvede kanunda yapılması planlanan değişiklikler masaya yatırıldı.

Güvenlik tedbirlerinin yanı sıra cezaların da kademeli olarak artırılması için görüş birliğine varıldı.

1) Statlara yüz tanıma sistemi konulacak.

2) Polis sayısı artarken, özel güvenlik azalacak. Statların güvenliğinden tamamen polis sorumlu olacak. Kulüplerin kendi bünyelerinde stattan sorumlu yöneticiler görev yapacak.

3) Cezalar katlamalı artacak. Daha önce saha içi ve saha dışında suç işleyen kişi 1 yıl men cezası alıyordu. Bundan sonra suç işleyene ilk ihlalde 1 yıl, ikincisinde 3 yıl, üçüncüsünde ise 5 yıl ceza verilecek.

4) Deplasman yolculuğu sırasında üzerinde suç aleti bulunan taraftarlar, saha içinde suç işlemiş gibi bu ceza kapsamına dahil olacak.

5) Biletsiz taraftarlar da ceza kapsamına alındı. Spor faaliyetinin yapılacağı salona biletsiz giren taraftarlara cezalar uygulanacak.
Sosyal medya takibi

6) Sosyal medya paylaşımları daha sıkı takip edilecek. Kulüp başkanları, yöneticiler, teknik adamlar veya sporcular sosyal medyada taraftarı ya da rakibi kışkırtıcı paylaşımda bulunması halinde disipline gidecek. Ayrıca medyada yapılacak her türlü kışkırtıcı sözler de cezai işleme bağlanacak.

sporda şiddet yeni cezalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediye Erzurumspor, A.Gücü Hazırlıklarını Sürdürdü
Büyükşehir Belediye Erzurumspor, A.Gücü Hazırlıklarını Sürdürdü
Dünya Devine Transfer Yasağı
Dünya Devine Transfer Yasağı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi