Reklamı Geç

19 Mayıs İçin Kritik Zirve

19 Mayıs Stadı’nın geleceği, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner arasındaki zirvede karara bağlanacak.

19 Mayıs İçin Kritik Zirve
Bu içerik 1285 kez okundu.

Başkent spor kamuoyunun bir numaralı gündem maddesi haline gelen 19 Mayıs Stadı’nın geleceği, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner arasındaki zirvede karara bağlanacak.

Ankaragücü taraftarlarının, takımlarının ilk yarıdaki maçlarının Afyon’da oynanması konusundaki karara yoğun şekilde tepki göstermeleri üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı özel kaleminden Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner’in makamı aranarak, Bakan Mehmet Kasapoğlu’nun görüşme talebi iletildi.

Şehir dışında olan Başkan Mehmet Yiğiner ile Bakan Mehmet Kasapoğlu’nun yarın telefonda ya da en kısa zamanda yüz yüze görüşmeleri bekleniyor.
Zirvede Bakan Kasapoğlu’nun 19 Mayıs ile ilgili bilirkişilerin sunduğu oynanamaz raporunu masaya koyması bekleniyor.

Ankaragücü Başkanı Yiğiner’in de, bu raporların 5-6 yıl önceye dayandığını, söz konusu raporlara rağmen 19 Mayıs’ta maç oynanmaya devam edildiğini hatırlatarak, yıkımın birkaç ay ertelenmesini isteyeceği öğrenildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na yürümek için sosyal medyada örgütlenmeye başlayan taraftar grupları da, bu gelişme üzerine zirveden çıkacak kararı beklemeye başladılar.

19 mayıs stadı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivasspor'dan Flaş Hakan Keleş Gelişmesi
Sivasspor'dan Flaş Hakan Keleş Gelişmesi
Trabzonspor'da Şok Burak Yılmaz ve Onur Kıvrak Gelişmesi
Trabzonspor'da Şok Burak Yılmaz ve Onur Kıvrak Gelişmesi