Reklamı Geç

Ankara'ya Yeni Stat Sözü Bu Kez Cumhurbaşkanı'ndan

Yıkılması planlanan 19 Mayıs Stadı'nda miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 55 bin kişilik stat sözünü yeniledi. Peki yeni stat için 12 yıldır ne sözler veriliyor....

Ankara'ya Yeni Stat Sözü Bu Kez Cumhurbaşkanı'ndan
Bu içerik 1448 kez okundu.

Yıkılması için ihalesi yapılan 19 Mayıs Stadyumu miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ankara'ya 55 bin kişilik yeni stadyum kazandıracağız. Uluslararası finallere ev sahipliği yapacak" dedi.

Peki 2002'de iktidara gelen AKP'nin Ankara'ya yeni stat için verdiği ilk söz müydü bu... Yoksa söz verilmişmiydi?...

Ankara’ya yeni stat yapılması düşüncesi, yaklaşık 12 yılı aşkın bir süreci kapsıyor. Yılan hikayesine dönen stat konusunda, geçen süreçte söylenen sözleri Yurtspor olarak derledik...:

26 Şubat 2006: (Melih Gökçek - Ankara BŞB) “Dünya Ticaret ve Fuar Merkezi’nin içinde, 32 bin kişilik dev stat, 3 spor salonu ve Ankara’nın en büyük alışveriş merkezi, dev bir otel ve iş merkezi yapılacak.”

28 Kasım 2008: (Melih Gökçek - Ankara BŞB) “19 Mayıs Stadı yıkılacak ve yerine modern bir stat yapılacak. Şampiyonluğa oynayan A.Gücü’ne 50 bin kişilik stat yakışır.”

10 Ekim 2009: (Yunus Akgül GSG eski Müdürü) “Ankara’nın spor tesisi anlamında çehresi değişecek. 19 Mayıs Stadı’nın yerine 45-50 bin kişilik stat yapılacak”
19 Kasım 2009: (Ahmet Gökçek - A.Gücü eski başkanı) “A.Gücü’nün maçlarını oynayacağı modern bir stat için çalışmalar son aşamaya geldi. 19 Mayıs Stadı, A.Gücü’nün iddiasına yakışmıyor. Biz kendi 40 bin kişilik stadımızı inşaa edeceğiz.”

11 Şubat 2010: (Melih Gökçek - Ankara BŞB) “19 Mayıs Stadı’nın yenilenmesiyle ilgili olarak A.Gücü ve Gençlerbirliği yetkilileriyle birlikte, Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve Spordan Sorumlu Bakanımız Faruk Nafiz Özak’ı ziyaret edeceğiz. Sadın yıkılıp yeniden yapılmasını görüşeceğiz.”

17 Nisan 2011: (Faruk Özak - Spor Bakanı) “Bazı illerde stat yapımına başlandı. Ya da protokollerin imzalandı. Bu statların en büyüğü Ankara’ya yapılacak. 19 Mayıs’a; stadıyla, spor kompleksiyle Ankara’ya yakışır olacak.”

14 Mayıs 2011: (Yunus Akgül GSG eski Müdürü) “Ankara’ya 45 bin kişilik stad yapılacak. Mevcut 19 Mayıs Stadı Spor Kompleksi yeniden inşa edilecek. Yeni stat UEFA ve FIFA standartlarında olacak.”

20 Ekim 2011: (Melih Gökçek - Ankara BŞB) “Yeni stat, arazisi, zırhlı tümenin bir parçası. Aslında burası zırhlı tümenin fiilen kullanmadığı bir yer. Atatürk Orman Çiftliği kapsamında kalıyor olabilir. Bu konuda gerekli incelemeleri yapacağız. İnşallah Ankara için güzel bir yer olur. Burada hem stat hem de bir tören alanı yapalım diyoruz.”

18 Aralık 2012: (Suat Kılıç - Spor Bakanı) “Yeni stadyum için 5 ayrı mühendislik ofisinde proje çizimleri devam ediyor. İş takvimine göre sürerse, Ocak ayında proje seçimi yapılacak. En geç Mart ayında ihalesini yapmayı hedefliyoruz. Yaz aylarında da inşallah inşaatına başlamış oluruz. 40 bin kişilik bu stadyum, elit ve Cumhuriyetimizin gücüne yakışan bir proje olacak. 2014 yılında bitmiş olmasını hedefliyoruz.”

28 Ocak 2015 (Spor Bakanlığı açıklaması) Ankara Stadı (41 bin 923 bin seyirci kapasiteli) - İmar çalışmaları devam ediyor.

16 Aralık 20015 (Akif Çağatay Kılıç - Spor Bakanı) “Benim ümidim şu yönde ki, 2015’te artık bu işin adını, cismini koyup yolumuzda yürümek istiyoruz. Ankara’nın, yeni bir stadyuma ihtiyacı var. Bu yönde yapılan bir çalışma, belirlenen bir alan var. Bununla ilgili yakın zamanda Büyükşehir Belediye Başkanımızla bir görüşmemiz oldu. Değerlendirilebilecek başka unsurlar da mevcut. Önümüzdeki yılın ilk yarısı içinde stadın inşaa edileceği yerin kesin olarak netleştirilmesi, 1 yıl içerisinde de projenin hayata geçirilmesi planlanıyor. Yeni stadyumu için 19 Mayıs Stadyumu alanı dışında da seçenekler mevcut. Stadyumun yeri ile ilgili bir süredir çalışmalar devam ediyor. Yapılan incelemeler sonunda belirlenen bir alan da var. Değerlendirmeler ilk 6 ayda kesin olarak netliğe kavuşacak. Yer konusunda çok farklı simülasyonlar üzerinde çalışıyoruz. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok net talimatları var. Ankara’daki kurum ve kuruluşlarla görüşerek başkente yapılacak stadın yerini belirlemeye çalışıyoruz Bakanlığım süresi içerisinde Ankara stadyumuna kavuşacak. Stat için iki ayrı ihtimal var. Ya bulunduğu yere ya da şehir dışına yapılacak.”
 

ankara'ya yeni stat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hasan Kılıç 3.Kez Baba Oldu
Hasan Kılıç 3.Kez Baba Oldu
Halkbank'tan Faik Samed Güneş Açıklaması
Halkbank'tan Faik Samed Güneş Açıklaması
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi