Reklamı Geç

Şampiyonlar Ligi'ne Çılgın Format

Şampiyonlar Ligi'nde bir sonraki değişikli bu kupadaki her şeyi değiştirebilir.

Şampiyonlar Ligi'ne Çılgın Format
Bu içerik 487 kez okundu.

Şampiyonlar Ligi'nde bir sonraki değişikli bu kupadaki her şeyi değiştirebilir. Nedeni ise Avrupa Kulüpler Birliği'nin çılgın önerisi...

Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin üyesi olduğu Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), Şampiyonlar Ligi'yle ilgili çarpıcı bir talepte bulundu. Birlik, Şampiyonlar Ligi'nde grup sayısının 4'e düşürülmesini istedi.

Avrupa Kulüpler Birliği, kıtadan 200'ü aşkın kulübü içinde barındırıyor. Birliğe Türkiye'den Başakşehir, Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor üye.

UEFA organizasyonlarında oynanan maç sayısının artırılmasını talep eden ECA, Avrupa maçlarıyla yerel liglerde yeniden dengelemeye gidilmesi gerektiğini savundu.
Avrupa maçları artsın istiyorlar

Birlik gerekiyorsa yerel liglerdeki maç sayısının azaltılarak UEFA organizasyonlarında oynanan maç sayısının artırılmasını talep etti.

Daha çok para kazanmak için...

Varşova'da yapılan toplantıda kıtasal organizasyonların değerinin artırılması ve kazançların artırılabilmesi için UEFA organizasyonları Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin yeniden düzenlenmesi talep edildi.
Birlik, Şampiyonlar Ligi'ndeki grup aşamasında 32 takımın olmaya devam etmesini onaylarken grupların ise 8'den 4'e düşürülmesini istedi.

Böylece sekizer takımdan oluşan dört grubun oluşmasını amaçlayan ECA, böyle oynanan maç sayısının artırılabileceğini düşünüyor.

14 maç yapacaklar

Var olan sistemde gruplarda takımlar 6 maç yapabiliyor. Ancak 8'li gruplara geçilirse takımların yapacağı maç sayısı 14'e yükselecek. ECA böyle para ödüllerinin ve TV yayın gelirlerinin artacağına inanıyor.

Yerel liglerde takım sayısı azaltılsın

Birlik maç sayısı artışı nedeniyle futbolcuların daha fazla maç oynamaması için de ülkelerin yerel liglerindeki takım sayısının azaltılmasını öneriyor.

Avrupa Kulüpler Birliği'nin bu önerisi kabul edilse bile 2024 yılından önce uygulanamayacak.

Dinlenme süresi yetersiz

Birlik ayrıca bu sezonun bitimiyle Dünya Kupası hazırlık sürecinin başladığı 21 Mayıs ile 27 Mayıs arasındaki sürenin çok az olduğunu belirterek, Dünya Kupası'nın yapılacağı yıllarda dinlenme süresinin artırılması için önlem alınmasını istedi.

şampiyonlar ligi yeni format haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlerbirliği-Ümraniyespor Bilet Fiyatları
Gençlerbirliği-Ümraniyespor Bilet Fiyatları
Spor Ekranı
Spor Ekranı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi