Reklamı Geç

Murat Cavcav Dalga Geçiyor

Gençlerbirliği Başkan Adayı Arda Çakmak, olağan genel kurulun eylül ayında toplanacağını açıklayan Murat Cavcav'ın koca camiayla değil bütün Türkiye kamuoyuyla dalga geçtiğini söyledi.

Murat Cavcav Dalga Geçiyor
Bu içerik 1010 kez okundu.

Gençlerbirliği Başkan Adayı Arda Çakmak, olağan genel kurulun eylül ayında toplanacağını açıklayan Murat Cavcav'ın koca camiayla değil bütün Türkiye kamuoyuyla dalga geçtiğini söyledi.

Arda Çakmak'ın açıklaması şöyle:

Değerli Basın Mensupları

Dün hepiniz gibi ben de Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Murat Cavcav’ın bir haber ajansına verdiği kısacık demeci okudum. Beş altı cümleyi geçmeyen bu açıklama bize hem Murat Cavcav’ın nasıl bir başkan olduğunu hem de nasıl bir başkan olmak istediğini açıklamaktadır.

Spor kulüpleri olağan genel kurullarını Mayıs ayında yaparlar. Derneklerin olağan genel kurullarını ne zaman toplayacakları da kendi tüzüklerinde yazar. Gençlerbirliği de Olağan Genel Kurul’unu bu Mayıs ayında yapmak zorunda olduğu halde yapmadı. Fenerbahçe, Galatasaray, Bursaspor, Denizlispor gibi bir
çok kulüp olağan genel kurulunu topladı, başkanını seçti, yeni yönetimini oluşturdu. Ama Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı tüzüğüne, hukuka ve futbol teamüllerine aykırı davranarak bu görevini yerine getirmedi. Anlaşılan Murat Cavcav başkanlığa daha doğrusu alışverişe devam etmek istiyor.
Çünkü hepinizin malumu transfer sezonu önümüzdeki günlerde başlayıp Eylül ayının başında da bitecek. Ne diyor Murat Bey, “Olağan Genel Kurul’u Eylül’de toplayacağız, gününe karar vermedik!” Zannedersiniz kendi düğün tarihine karar veriyor. Şu çok açık! Murat Cavcav bizlerin, futbol kamuoyunun aklıyla dalga
geçiyor. Fenerbahçe’yi, Galatasaray’ı yönetenlerde Murat Bey’deki akıl yok muydu? Onlar topladılar, sen niye toplamıyorsun? Genel kurulu toplamak için neden Eylül’ü bekliyorsun? Transfer sezonunun bitmesiyle Genel Kurul’u toplaman arasında nasıl bir bağlantı var?

O kısacık açıklaması sayesinde hayatta olduğunu, Gençlerbirliği’nde başkanlığa devam ettiğini öğrendik. Gençlerbirliği’ni düşürdüğünden beri kendisini kanlı canlı bir şekilde kameralar karşısında henüz görmedik. Hatalarından dolayı pişman mıdır, değil midir merak ediyorduk. Ama konuşmayı kısa tutmasından, sanki Beştepe’yi kendi yaratmış gibi “Ben Eylül dedim, yönetim kurulu onayladı” diye demeç vermesinden belli.

Pişman filan değil. Ama kısacık açıklamasında sadece koca camiayla değil bütün Türkiye kamuoyuyla dalga geçiyor. Ne diyor, Olağan Genel Kurul’u seçimler, bayramlar nedeniyle ve okullar tatil diye ertelemiş. Yahu okul tatiliyle bizim ne ilgimiz var. Sınıf başkanı değil kulüp başkanı seçeceğiz! Evet Gençlerbirliği 1923’te lisede kuruldu ama lise takımı değil. Bayramdı, seçimdi desen adama sorarlar şimdiye kadar niye toplamadın. Neden transfer sezonu boyunca başkan olarak kalmayı garantilemek istiyorsun?

Eylül ayında Genel Kurul’un önüne mi, yoksa katılacak üyelerine, toplanacağı düğün salonuna, tarihine senin karar verdiğin bir müsamereye mi çıkacaksın?

Murat Cavcav’ın ve Gençlerbirliği’ni düşürdükleri halde kulüpten sökülüp de içine bakılmayan kara kutularının şunu bilmesi gerekiyor. İstedikleri kadarsaklansınlar, isterlerse hiç insan içine çıkmadan koltuklarında oturmaya devam etsinler, kulüp odalarında fısıltıyla bile değil işaret diliyle konuşsunlar, herkes her şeyin farkındadır. Türkiye’de ilk defa bir başkan, transfer sezonu boyunca  başkanlığına devam etmek için Olağan Genel Kurul’u Mayıs’tan Eylül’e ertelemiş ve tarihe geçmiştir.

Malumunuz olduğu üzere ben Gençlerbirliği’nde yapılacak Olağan Genel Kurul’da başkan adayı olduğumu defalarca beyan ettim. Bu süreci, bırakın hukuk görgü kurallarına aykırı şekilde yürüten bir yaklaşımla karşı karşıyayız. Önce çalışma arkadaşlarım, sonra taraftarlarımız ve üyelerimizle bir araya gelerek bu durumu değerlendireceğim. En kısa zamanda, her medeni insan gibi siz basın mensuplarıyla bir araya gelip daha kapsamlı açıklamalar yapacağımı da belirtmek isterim.

Saygılarımla

Arda Çakmak

Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkan Adayı

gençlerbirliği arda çakmak murat cavcav kongre haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sito     2018-06-07 Arda Cakmak ve seviyesiz uslubu...
İlhan Sedan     2018-06-07 Bundan daha büyük saçmalık olmaz.Eylüle kadar oldu oldu olmadı biz mıntıka temizliği yapar kaçarız politikası.Hangi aklınızla Gençlerbirliğinin gerçek üyeleriyle alay ediyorsunuz.Vakit kaybetmeden savcılığa baş vurulmalı ve Eylül gelmeden hesapların incelenmesi talep edilmelidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Günün Sonuçları
Voleybolda Günün Sonuçları
Futbolda Günün Sonuçları
Futbolda Günün Sonuçları
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi