Reklamı Geç

Osmanlıspor Arsa Zengini Çıktı

Süper Lig'den düşen Osmanlıspor'un arsa zengini olduğu ortaya çıktı.

Osmanlıspor Arsa Zengini Çıktı
Bu içerik 2578 kez okundu.

Süper Lig'den düşen Osmanlıspor'un arsa zengini olduğu ortaya çıktı.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi usta gazeteci Saygı Öztürk Osmanlıspor'un arsalarını yazdı.

İşte o yazı...

Onlar da 'Parsel parsel' almış

Süper Lig'de Ankara'nın iki futbol takımı mücadele ediyordu. Köklü bir geçmişe sahip olan Gençlerbirliği'nin yanı sıra, “Melih'in takımı” olarak bilinen Osmanlıspor, sezon sonunda Süper Lig'den, Birinci Lig'e düştü. İnançlı bir taraftar kitlesine sahip olan Ankaragücü ise zorlu bir mücadeleden sonra Süper Lig'e yükseldi. Ama, Ankaragücü artık tarihi 19 Mayıs Stadı'nda maçlara çıkamayacak. 1936 yılında yaptırılan bu stadın yıkımına gelecek ay başlanacak. Nasıl diğer statlardan Atatürk, İnönü isimleri kaldırıldıysa, yeni statta da muhtemelen “19 Mayıs” adı silinecektir.

Melih Gökçek'in onursal başkanlığını yaptığı Osmanlıspor, aslında futbol takımları arasında gizli “arsa zengini”dir. Osmanlıspor'un bu yönü hiç bilinmez. Gökçek'in Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesiyle takım seyircisiz kaldı, gelir kaynakları azaldı.
NEREDEN BULDUN, NASIL ALDIN?

Hey gidi Osmanlıspor! Futbol takımları arasında arsa zengini ol, sonrasında Süper Lig'den, Birinci Lig'e düş. Allah aşkına olacak şey mi? Oluyor işte.

Ankara ili, Gölbaşı ilçesi, Karagedik beldesi, Aydın mahallesi, Bilkent Projesi içerisinde, 120538, 39, 40, 41, 44, 45, 48, 49, 50, 51 ada, 1 parselde toplamda 1.545.686 dönüm, yani 1.545.686 m2 arsanın (Bir milyon beş yüz kırk beş bin altı yüz seksen altı metre karenin) sahibi olmak ne demek? Osmanlıspor arsalarının bulunduğu bölgede, şu anda bir metrekaresinin fiyatı en az 70 lira. O bölgede arsa ticareti yapanlardan 80-90 lira olduğunu belirtenler de var. Metrekaresinin en alt fiyatı 70 liradan bile satılsa 108.198.000 lira (Yüz sekiz milyon, yüz doksan sekiz bin Türk Lirası) eder.

Eh be birader, arsanın yarısını satsan, birkaç ünlü isimle takımı takviye etsen Süper Lig'de Ankara'nın iki takımından birisi olarak kalırdın. AKP, 2003 yılının Ocak ayında “Nereden Buldun Kanunu”nu kaldırdı. Ankara'yı adeta “parsel parsel” alan Osmanlıspor yetkilileri, bu kadar arsayı nereden, nasıl ve kaç liradan aldığını açıklamazlar.

Dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Melih Gökçek için “Ankara'yı parsel parsel sattı” demişti. Osmanlıspor'a da kıymetli arsalar düşmüş. Melih Gökçek başkanlıktan, onursal başkanı olduğu takım Süper Lig'den düştü. İkisi için de yeni umut ışığı görünmüyor.

melih gökçek parsel parsel arsa osmanlıspor gölbaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hasan Kılıç 3.Kez Baba Oldu
Hasan Kılıç 3.Kez Baba Oldu
Halkbank'tan Faik Samed Güneş Açıklaması
Halkbank'tan Faik Samed Güneş Açıklaması
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi