Reklamı Geç

Gençlerbirliği Yönetimi Yanlış Anlamış

Gençlerbirliği'nin Galatasaray maçında konuk takım taraftarlarına ek kontenjan açmasına taraftarın tepki gösterdiğini haberleştirmiştik.

Gençlerbirliği Yönetimi Yanlış Anlamış
Bu içerik 514 kez okundu.

Gençlerbirliği'nin Galatasaray maçında konuk takım taraftarlarına ek kontenjan açmasına taraftarın tepki gösterdiğini haberleştirmiştik.

Ancak Gençlerbirliği yönetimi yasal kontenjanın yüzde 5 olduğunu ancak yönetimin isterse bunu yüzde 10'a çıkarabileceğini bu nedenle yapılan bu haberlerin art niyetli ve kulübü yıpratmak amaçlı olduğunu açıkladı.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki bizim Gençlerbirliği'nin yönetiminin aldığı kararın yasal veya yasal olmadığına bakmıyoruz.  

Zaten biz bir şey demiyoruz...

Taraftar diyor;

Ne mi diyor?

"Takımın kazanmaya bu kadar ihtiyacı olduğu maçta niye ek kontenjan açıp rakibe avantaj sağlıyorsunuz."

Biz de bunu haberleştiriyoruz...

Ya Gençlerbirliği yönetimi takımın kaçıncı sırada olduğunu bilmiyor ya da kulübün yıllardır kendi elleri ile yıprandığını...

Gençlerbirliği'nin açıklaması şöyle:

9 Nisan 2018 tarihinde oynanacak olan Gençlerbirliği – Galatasaray maçı ile ilgili bazı yazılı ve görsel medyada gerçeği yansıtmayan şekilde “yasal kontenjan” fazlası bilet sattığımız iddia edilmektedir.

2017-2018 Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu Statüsü 8.Madde 9.Bendi;

“Ev sahibi kulüp, misafir kulüp seyircileri için güvenliği tam olarak sağlanmış bir tribünde stadyumun oturma kapasitesinin en az %5’i oranında yer ayırmak zorundadır. Ev sahibi kulüpler , misafir takımın yazılı onayı ve İl veye İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun kararı ile misafir kulüp seyircileri için en fazla %10 ranında yer ayırabilirler.”

İlgili satatü gereğince misafir takıma %5 Saatli Kale Arkası, %5 Kapalı B tribünü olmak üzere %10 oraında yasal kontenjan ayrılmıştır. Harici bilet verilmesi asla olmadığı gibi E – Bilet sisteminde de bu mümkün değildir. Yapılan bu haberlerin art niyetli ve kulübümüzü yıpratmak amaçlı olduğunu söylemek isteriz.

Gençlerbirliği Spor Kulübü

Taraftar tepkileri ise şöyle:

 

gençlerbirliği galatasaray bilet haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Celal     2018-04-06 Karşısındakini saf zanneden safın önde gidenidir. Açıklama doğru değil, yasal kontenjan % 5.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cengiz Ünder İçin Müthiş Teklif
Cengiz Ünder İçin Müthiş Teklif
Filede Halkbank’ın Günü
Filede Halkbank’ın Günü