Reklamı Geç

Ankaragücü'nden Trajikomik Sevk Açıklaması

Ankaragücü Yönetimi kulüp sitesinde İstanbulspor maçında tribün boşluklarının dolmaması ile ilgili disiplin kuruluna sevk edilmeleri ile ilgili geç kalmış bir açıklama yaptı.

Ankaragücü'nden Trajikomik Sevk Açıklaması
Bu içerik 963 kez okundu.

Ankaragücü Yönetimi  kulüp sitesinde İstanbulspor maçında tribün boşluklarının boş bırakılmaması ile ilgili disiplin kuruluna sevk edilmeleri ile ilgili geç kalmış bir açıklama yaptı.

Yurtspor'un Hukuk Kurulu'nun 13 Mart Salı günü Ankaragücü'nün Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini "Ankaragücü'ne Gaip Sevk' diye haberleştirmişti.

Ancak Ankaragücü yönetimi 2 gün bekleyip disiplin kurulunun toplanması sonrası ve cezanın verilmesine saatler kala sevkin traji komik olduğunu kulüp sitesinden yaptığı açıklama ile duyurdu, ancak sezayı durduramadı. Disiplin Kurulu Ankaragücü'ne 10 bin lira para cezası verdi. 

Kulübün yaptığı açıklama şöyle:

Trajikomik sevk!

15 Mart 2018

Spor Toto 1. Lig’in 27. Haftasında, deplasmanda oynadığımız İstanbulspor karşılaşmasında; taraftarlarımıza ayrılan tribünde, ‘merdiven boşluklarının boş bırakılmadığı gerekçesi’ ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş bulunmaktayız.

Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda oynadığımız karşılaşmada taraftarlarımıza 385 kişilik yer ayrılmıştır.

Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nun toplam seyirci kapasitesi 4529 kişiliktir. Ev sahibi İstanbulspor taraftarları müsabakaya ilgi göstermemiş, tribünlerde oldukça fazla boşluk meydana gelmiştir.

Buna rağmen müsabakayı izlemeye gelen 385 taraftarımız oldukça dar alana maçı izlemeleri için alınmıştır. Taraftarlarımıza ayrılan (bölme tribün) oldukça dar ve küçük olduğu için deyim yerindeyse tribüne alınan taraftarlarımız balık istifi gibi üst üste müsabakayı izlemek zorunda bırakılmıştır. Bu şartlar altında ‘Merdiven boşluğu oluşturmak fizik kurallarına aykırıdır.

Tüm bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda ‘merdiven boşluklarını boş bırakmadıkları’ gerekçesi ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmemizi düşündürücü buluyor ve yetkililerden müsabaka görüntülerini izleyerek olayı tekrar gözden geçirmelerini diliyoruz.

Ligin sonlarına doğru yaklaştığımız zamanda, şampiyonluk mücadelesi veren kulübümüzün böyle anlamsız sebeplerden dolayı PFDK’ya sevk edilmesini manidar bulduğumuzu belirtmek istiyoruz. Merdiven boşluklarının boş bırakılabilmesi için stadyumda farklı bir yer açılabilirdi. Bunun sorumluluğu da bizim yetkimizde olmayıp bu olaydan bizim sorumlu tutulmamızı ise trajikomik buluyoruz.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun büyük bir şaşkınlıkla karşıladığımız bu sevki, kulübümüze cezai işlem uygulamadan değerlendireceğini umuyor, takımların gerek taraftar sayıları gerekse verdikleri mücadele göz önünde tutulup, daha hassas değerlendirme yapılmasını, beklediğimizi ifade etmek istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 MKE Ankaragücü Yönetim Kurulu

 

 

ankaragücü disiplin kurulu haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor Ekranı
Spor Ekranı
EURO 2020'da Gecenin Sonuçları
EURO 2020'da Gecenin Sonuçları
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi