Reklamı Geç

Gençlerbirliği'nde divan depremi

Gençlerbirliği'nde geçtiğimiz aylarda istifa eden yöneticilerden sonra şimdi de divan kurulundan 7 üye toplu halde istifa etti.

Gençlerbirliği'nde divan depremi
Bu içerik 774 kez okundu.

YURTSPOR - Gençlerbirliği'nde geçtiğimiz aylarda istifa eden yöneticilerden sonra şimdi de divan kurulundan 7 üye toplu halde istifa etti.

Ozan Güler, Doğan Akpınar, Akşit Özkural, Tanıl Bora, Nevzata Akçaoğlu, Turgay Demirel ve Necdet Özkazancı Divan Kurulu Başkanı Hasan Şengel'e istifalarının gerekçelerinin de yer aldığı ortak istifa dilekcesini sundu.

İstanbul'da bulunun Tevfik Gülcan'ın da pazartesi günü istifa edeceği gelen bilgiler arasında...

Murat Cavcav'ın Divan Kurulu'nu bilgilendirmediği ve toplantılara katılmadığı bildirildi.

Dilekçede, "Divan Kurulu'nda yer almak Gençlerbirliği'ne gönül veren herkes için bir gurur kaynağıdır" denilerek, Yönetim Kurulu ve Kulüp Başkanı Murat Cavcav'ın, tüzük hükümleri gereği Divan Kurulu'nu bilgilendirmediği, doğal üyesi sayıldığı halde toplantılara katılmadığı bildirildi.

Dilekçede istifaların gerekçeleri şöyle sıralandı: 

"Onursal başkanımız İlhan Cavcav'ın kaybından sonra, çetin geçeceği belli olan geçiş dönemini kazasız atlatmak için, bütün Gençlerbirliklilerin katkısına, tam anlamıyla ortak akla ihtiyacımız olacaktı. Bugün kulübümüzün, her zamankinden fazla istişareye, ortak akla, yapıcı tartışmaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde olduğunu düşünüyoruz. Sadece camiada değil, futbol kamuoyunda da şaşkınlıkla karşılanan ani teknik direktör değişiklikleri; başarısız bulunarak görevine son verilmesinden iki ay sonra tekrar geri getirilen teknik direktörün sürekli agresif bir dille yaptığı açıklamalarla Gençlerbirliği imajına zarar vermesi, bütün Gençlerbirlikliler için izaha muhtaç olan rahatsızlık verici gelişmelerdir. Oysa, tam bu gibi konularda istişare katkısı olması gereken Divan Kurulu, bu görevi yapmamakta, dahası, görülen o ki kendisinden böyle bir görev, böyle bir katkı beklenmemektedir."

"Mehmet Soylu'ya yapılanlara sessiz kalınması Gençlerbirliği kültürüne yakışmıyor"

Gençlerbirliği'nin sevilen taraftarlarından ve kulüp üyelerinden Mehmet Soylu'ya Antalyaspor deplasmanı dönüşünde yapılan çirkin saldırıya kulüpten ses çıkarılmamasının da Gençlerbirliği kültürüne yakışmayan bir tutum olduğu belirtildi.

Cavcav, Genel Kurul'a gitmek zorunda bırakılabilir

"Bu yönetim anlayışına ortak olmamak" gerekçesiyle istifa eden kurul üyelerinin her biri Gençlerbirliğicamiası açısından önemli isimler. Gençlerbirliği tarihini kaleme alan Tanıl Bora gibi Necdet Özkazancı ve Ozan Güler tribünlerin tanınan simalarından. Doğan Akpınar Taraftarlar Derneğinin eski Başkanı, şu anda bir sivil toplum örgütünde yöneticilik yapan Akşit Özkural ise eski futbolcu Serçe Münir'in oğlu. Önce yönetim sonra divan kurulunda yaşanan istifaların devam edebileceği iddialar arasında. Daha önce yönetim kurulunda yaşanan istifalardan sonra yedek üyelerle yola devam eden Murat Cavcav'ın ilerleyen dönemde yeni istifalarla Genel Kurula mecbur bırakılması da olasılıklar arasında olduğu öğrenildi. 

Divan Kurulu üyelerinin istifa dilekcesi şöyle:

gençlerbirliği divan kurulu istifa haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat Türkiye Kupası Programı Açıklandı
Ziraat Türkiye Kupası Programı Açıklandı
Samsunspor'un İsmi Değişti
Samsunspor'un İsmi Değişti