Reklamı Geç

Ankaragücü cezanın gözden geçirilmesini istiyor

Ankaragücü Gecekondu tribününe verilen cezanın Futbol Federasyonu tarafından gözden geçirilmesini istedi.

Ankaragücü cezanın gözden geçirilmesini istiyor
Bu içerik 879 kez okundu.

Ankaragücü Gecekondu tribününe verilen cezanın Futbol Federasyonu tarafından gözden geçirilmesini istedi.

Kulüpten bu konuda yapılan açıklama şöyle:

Taraftarımıza verilen cezayı adil bulmuyoruz

TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, MKE Ankaragücü-Ümraniyespor karşılaşması esnasında tribünlerimizden yapılan “futbolun katilleri Türk hakemleri ” şeklindeki tezahürat nedeni ile kulübümüze çok ağır olduğunu düşündüğümüz tribün kapatma cezası vermiştir.

Futbol taraftarıyla güzeldir. Taraftarların coşkuyla yaptığı tezahürat futbola renk katmakta, aynı zamanda seyir zevkini yükseltmektedir.

Taraftarsız bir futbol müsabakası tuzsuz yemeğe benzer. Tuzsuz yemeğin lezzeti de olmaz.

Ankaragücü taraftarı defalarca centilmenlik ödülü almış bir taraftar gurubudur. Gerek geçtiğimiz sezon gerekse bu sezon taraftarlarımız tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde tek ses tek yürek olup takımlarına destek olmuştur.

Müsabaka esnasında taraftarlarımızın çirkin ve kötü tezahürat etmeden takımlarına destek vermeleri en büyük kazancımız olmuştur.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak bizlerde küfürlü, çirkin ve kötü tezahürat içeren sloganlara karşı olduk, çok şükür taraftarlarımızda bu tip olayların içinde olmamışlardır.

Taraftarlara anlamsız bir şekilde ceza verilmesi takım ve taraftar arasındaki bağı koparma çabası olarak algılanmaktadır.

Hakem kötü maç yönetince taraftarlar tarafından ahlaki kurallar çerçevesinde eleştirilmesi ve protesto edilmesi en doğal ve en demokratik hak değil midir?

Oynadığımız 14 müsabakada birçok hakem hatasına maruz kaldığımız halde MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak alınan hiçbir olumsuz sonucu ne hakeme ne de Türkiye Futbol Federasyonu yönetimine bağlamadık. Gerek yönetimimiz, gerekse teknik heyetimiz maç sonu, hakemlere ve Türkiye Futbol Federasyonu’na yönelik açıklamalarda bulunmamışlardır. Ama bu hakkımızı savunmayacağımız, her şeye göz yumacağımız anlamına gelmemelidir.

MKE Ankaragücü Yönetim Kurulu olarak Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun taraftarlarımıza yönelik verdiği tribün kapatma cezasını tekrar gözden geçirmesini bekliyoruz.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada centilmence ve fair-play kuralları içerisinde mücadelesine devam edecektir. Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullarının hassasiyetimizi dikkate almasını önemle bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü Yönetim Kurulu

ankaragücü gecekondu ceza haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
07 Gençlik'ten Milli Maçı Boykot
07 Gençlik'ten Milli Maçı Boykot
Burak Yılmaz'a İlk Teklif
Burak Yılmaz'a İlk Teklif