Reklamı Geç

Mehmet Yiğiner'den şok açıklamalar

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, "Allah muhafaza bu kadar iyi giderken gelecek bir ceza bütün planlarımızı alt üst eder, dengemizi bozar." dedi.

Mehmet Yiğiner'den şok açıklamalar
Bu içerik 1551 kez okundu.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, "Allah muhafaza bu kadar iyi giderken gelecek bir ceza bütün planlarımızı alt üst eder, dengemizi bozar." dedi.

Yiğiner, futbolcuların peşinatlarını hala ödeyedimlerini belirterek, "Maç primleriyle yolumuza devam ediyoruz. Bu çocuklar büyük fedakarlıklarla buralara kadar geldi. Şimdi artık bu kenti yönetenlerde" diyerek destek çağrısını yineledi. 

Mesajı üzerine alan yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra hala şehirde bir hareketlenme olmadığına dikkat çeken Yiğiner, "Sayın Cumhurbaşkanımız bu kulübü yakından takip ettiğini bir kez daha anlattı. Destek olunması konusunda da mesaj gönderdi. Ama kimse bu mesajı üzerine almıyor. Ankaragücü bu şehrin markasıdır. Bizim acilen desteğe ihtiyacımız var. Hala peşinatları yatıramadık. Maddi anlamda büyük sıkıntımız var. Büyükşehir'in hafriyat gelirlerinden bize de pay verilmesini istiyoruz. Bunu defalarca dile getirdik. Biz kalıcı gelirlere sahip olmak istiyoruz. Bu olursa yani kulüp her ay belli miktarda gelire sahip olursa o zaman bu sıkıntıları çok rahat aşarız" ifadelerini kullandı.

Kulüp üzerindeki hacizlerin de ellerini kollarını bağladığını ifade Yiğiner, "Bir kez daha eski yöneticilere sesleniyorum. Şu hacizleri ertelesinler. Vermeyelim demiyoruz. Süper Lig'e çıktıktan sonra ödeyelim istiyoruz" dedi.

Puan silme tehlikesi

 Yiğiner, "1. Lig'deki bir çok takıma puan silme cezası geliyor. Geçtiğimiz günlerde Manisaspor 6 puan daha ceza aldı. Bizim de başımızda böyle bir bela var. Yönetimdeki herkes büyük fedakarlıklar içinde kaynak bulmaya çalışıyor. Gece gündüz para arıyoruz desek yalan olmaz. Allah muhafaza bu kadar iyi giderken gelecek bir ceza bütün planlarımızı alt üst eder, dengemizi bozar. Madem bu takım bu şehrin markası o zaman herkes harekete geçsin. STK'larımızı da artık bu işin içinde görmek istiyoruz. Onların da desteği önümüzü açacak" dedi.

Ligin en istikrarlı takımıyız

Ankaragücü'nün kimsenin beklemediği bir başarıya imza attığının altını çizen Yiğiner, şöyle devam etti.

2. Lig'den 1. Lig'e çıktığımızda bu takımın ilk senesinde gösterdiği bu başarıyı kimse beklemiyordu. Teknik ekibimiz ve oyuncularımızın üstün performansıyla lideri yakaladık. Şu an itibariyle ligin en istikrarlı takımlarından biriyiz. Başarımızın tesadüf olmadığını da herkes görmüş oldu. Artık kolay maçımız yok. Bize karşı herkes bilenerek oynamaya başladı. Çok şükür engelleri bir bir aşıyoruz. Önümüzdeki iki maç ligin zirvesini yakından ilgilendiriyor. Bu tür maçları severiz.Tabiri caizse 6 puanlık maçlara çıkıyoruz. Hedefimiz belli. Buna ulaşmak için her şeyimizi ortaya koyacağız.

Taraftarlarımıza şükran borçluyuz

5 yıldır büyük sıkıntılarla boğuşarak bugünlere geldiklerini belirten Yiğiner, "Bize destek olan herkese özellikle de taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye'nin örnek takımıyız. Her maçımızı en az 10 bin seyirciye oynuyoruz. Süper Lig'deki bir çok takımı geride bıraktık. Ayrıca taraftarlarımız örnek olmaya devam ediyor. Kimse taşkınlık yapmıyor, küfür etmiyor, olay çıkmıyor. Kadınlar çocuklar tribünlere yeniden gelmeye başladı. Passolig sayımız yeterli değil. Taraftarlarımızın bu konuya hassasiyet göstermesini istiyorum. Passolig kulübe de yapılan bir destek aslında. O nedenle passolig sayısının 50 bin hedefine ulaşmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

 Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner'in bu hafta içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile görüşmesi bekleniyor.

ankaragücü mehmet yiğiner puan silme cezası haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eski Gençlerli golü Attı, G.Birliği Üzüldü
Eski Gençlerli golü Attı, G.Birliği Üzüldü
G.Birliği gibi Onlar da Puan Kaybetti
G.Birliği gibi Onlar da Puan Kaybetti