Reklamı Geç

Fethi Yaşar'dan Ampute Milli Takımı büyük destek

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar 2012 yılında yapımı tamamlanan Ampute Futbol Tesislerini Avrupa Şampiyonu olan milli takıma tahsis edeceklerini açıkladı.

Fethi Yaşar'dan Ampute Milli Takımı büyük destek
Bu içerik 499 kez okundu.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar 2012 yılında yapımı tamamlanan Ampute Futbol Tesislerini Avrupa Şampiyonu olan milli takıma tahsis edeceklerini açıkladı.

Dünya spor tarihine altın harflerle geçen Ampute Milli Futbol takımını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar makamında ağırladı.

Şampiyon futbolcuları elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik eden Fethi Yaşar, Türkiye'de tek, dünyada ise sadece bir örneğinin Brezilya'da bulunduğu ampute takımı için özel olarak hazırlanmış stadı milli takıma tahsis etmek için gerekli çalışmalara başladıklarının müjdesini verdi. Ampute Futbol Avrupa Şampiyonu olarak tüm ülkenin göğsünü kabartan ampute futbol milli takımı tahsis işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından yeni şampiyonluklara Yenimahalle’de hazırlanacak. Teknik direktör Uğur Özcan ve takım kaptanı Osman Çakmak'la beraber futbolculardan Alican Kuruyamaç, Barış Telli, Osman Çakmak, Rahmi Özcan, Fatih Şentürk, Mehmet Yunsur, Muhammet Yeğen, Kemal Güleş ve Feyyaz Gözaçık'ın bulunduğu ziyarette Başkan Yaşar, sporcularla tek tek tokalaşırken, Türkiye'ye yaşattıkları gurur için teşekkür etti.

‘’ÜLKEMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE ÖNEMLİ KATKI YAPTINIZ’’

Ampute Futbol Milli Takımı’nın, Avrupa Şampiyonluğuyla Türkiye'nin birlik ve beraberliğine katkı yaptıklarına değinen Başkan Yaşar, "Başarınızla gururlandık. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine önemli katkı yaptınız. Umarım bu zaferler diğer spor branşlarına da yansır. Çalışınca oluyor. Hepinizin gözlerinden öpüyorum" dedi.

FETHİ YAŞAR’DAN TESİS JESTİ

Ampute sporuna önemli katkıda bulunduklarını söyleyen Yaşar, "Karınca kararınca Ampute sporuna destek olduk. Türkiye'de sınırlı sayıda olan ampute tesislerinden birini biz yaptık. Uluslararası standartlarda olan bu tesis, artık Ampute Milli Futbol takımımıza hizmet edecektir" dedi.

‘’ATATÜRK’ÜN ÇİZDİĞİ YOLDA İLERLEYEN SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ’’

‘’Çağdaş toplumların kalkınmasında sporun önemli bir yer tuttuğunun altını çizen Fethi Yaşar, "Çağdaş toplumların kalkınmasında spor çok önemli bir yer tutuyor, bu doğrultuda spora ve sporculara her zaman destek oluyoruz. Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin, spora yönelmesi ve gelişimi için yatırımlar yapıyoruz. İki tane FIFA standartlarında futbol sahası yaparak hizmete sunduk. Yüzme havuzlarımız 20 bin üyesiyle tam randımanlı çalışıyor. Kapalı spor salonunun temellerini attık. İnşallah bu yatırımların meyvesini alıp ülkemize faydalı, bilinçli, Atatürk'ün çizdiği yolda ilerleyen sporcular yetiştireceğiz" diye konuştu.

AMPUTE SPORU FEDERASYON OLMALI

Ampute sporunun ayrı bir federasyon adı altında devam etmesi gerektiğini söyleyerek sözlerine devam eden Yaşar, "Amputenin ayrı bir federasyon çatısı altında devam etmesi gerekiyor. Kazanılan başarı bize yetmemeli, bu sporun ilerlemesi, alttan gelecek olan nesillerin yetişmesi için çok önemli bir nokta. Ampute federasyonu düşüncesini yürekten destekliyorum, yetkililere de konuyu ileteceğim" diyerek sözlerini bitirdi.

KAPTANDAN TEŞEKKÜR

Kendilerine verilen destekten ötürü çok mutlu ve umutlu olduklarını söyleyen takım kaptanı Osman Çakmak, "Biz bir yol açtık, arkamızdan gelecek gençlerimizin bizden bayrağı alması, kazandığımız başarıları devam ettirmesi ve açtığımız yoldan devam etmeleri gerekiyor. Çıkılan yolun en başından beri bizlerden desteğini hiç bir zaman esirgemeyen ve son olarak da Ampute tesisini bizlere hizmete sunan, Fethi başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Gelecek için çok umutluyuz" diye konuştu.

YAŞAR’A İMZALI FORMA

Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen sohbet sonrası futbolcular, Başkan Fethi Yaşar'la fotoğraf çekilmeyi ihmal etmedi. Futbolculardan Fatih Şentürk, özçekim yaparak anı ölümsüzleştirdi. Ziyaretin sonunda teknik direktör ve oyuncular Yaşar'a tüm takım imzalı milli formayı hediye etti.

yenimahalle belediye başkanı ampute milli takımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalyasporlu Nazım Sangare'den Şenol Güneş'e Gönderme
Antalyasporlu Nazım Sangare'den Şenol Güneş'e Gönderme
Spor Ekranı
Spor Ekranı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi