Reklamı Geç

Ankaragücü yeni belediye başkanını bekliyor!

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara’nın seçilecek yeni Büyükşehir Belediye Başkanına seslenerek desteğin sürmesi çağrısı yaptı.

Ankaragücü yeni belediye başkanını bekliyor!
Bu içerik 941 kez okundu.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara’nın seçilecek yeni Büyükşehir Belediye Başkanına seslenerek desteğin sürmesi çağrısı yaptı

Hedeflerini ligde kalıcı olmak yerine Süper Lig'e çıkmak olarak açıklayan Mehmet Yiğiner, "Ankaragücü halkın takımı, gönüllerin takımı, DNA'sını bozmadık. Geçmişini, tarihini bozmadık, tarihiyle birlikte yaşatıyoruz" dedi. Kulübün başına geliş sürecini anlatan Yiğiner, "5 yıl önce kulüp için bizden destek istediler. O zaman kulüpte forma da dahil hiç birşey yoktu. Dolayısıyla yiyecek ihtiyacını bile karşılayamıyordu. Ankara'da yaşayan Ankaralı esnaf temsilcisi olarak elimizden geldiği kadar Ankaragücü'ne destek olduk. Başkan olmadan önce bir gün oturuyoruz, o dönem kulüp başkanı olan Atilla Bey gazetecilere röportaj verirken, 'Bizim başkan adayımız Mehmet Yiğiner, bu işi yaparsa o yapar' dedi. Öylelikle topu bize attı. İhale bizde kaldı" diye konuştu.

"BORCUN MİKTARINI BİLMİYORDUK"

Ocak ayında genel kurul yapıldığını ifade eden Yiğiner, "Genel kurula girdik ve çalışmalarımıza başladık. Tabi biz kulübün bu kadar borcunun olduğunu da bilmiyorduk. 20-25 milyon civarında bir borç var diye biliyorduk. Fakat gün geçtikçe herkes alacaklarını tahsil etmeye başlayınca borcun miktarı ortaya çıktı. 120-130 milyon civarı. Daha bizim bilmediğimiz alacaklılar da çıkabilir. Ama Allah nasip etti hem kulümüzün borçlarını azalttık hem de kurumsal yapıya kavuşturduk. Ve geçen sezon şampiyon olduk. Bu sürece yöneticilerimiz, futbolcularımız ve tüm halkımız büyük katkılar sağladı ve takımı destekledi"dedi. "Ankaragücü'ne halkın takımı, Ankara'nın takımı oldu" diyen Başkan Yiğiner, sözlerine şöyle devam etti: "Bizi gönülden destekleyip sahiplendiler. Biz de şampiyon olduk. Herkes mutlu oldu, sevindi, bu da bizi sevindirdi. Geçen sene güzel bir sezon geçirdik. Bu sene de iyi bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Her sene olduğu gibi bu sene de yine borçlarla boğuşuyoruz, mücadele ediyoruz. İnşallah bizim de kalıcı gelirlerimiz olur. Hafriyat geliri gibi, otopark geliri gibi... Bunlar olursa biz bu borçlarımızı öderiz. Bu sene de inşallah yine coşkulu bir şekilde, ekonomik bir problem yaşamazsak bu sene de Süper Lig'e çıkarız diye düşünüyorum."

'TARİHİ ESERLER NASIL KORUNUYOR, BU DA ÖYLE'

Ankaragücü'nün 107 yıllık bir geçmişe sahip olduğuna dikkat çeken Yiğiner, "Nasıl ki devlet tarihi eserlerini, varlıklarını koruyor. Bu da öyle bir şey. Tüm Türkiye'ye mal olmuş. Osmanlı imparatorluğu döneminde kurulmuş bir kulüp, bunun yaşaması lazım. Biz de bunu yaşatmak için mücadele ediyoruz. Burada hem hükümetimizin hem de özellikle yeni seçilecek belediye başkanımızın bu işe ciddi el atması lazım. Eğer ciddi el atılırsa kulübümüzü yaşatırız" dedi.

'UMUT NAYİR BİZE GÜÇ KATTI'

N'duka çok şey beklediğimiz, umut bağladığımız iyi bir oyuncuydu diyen Mehmet Yiğiner, "Maalesef sakatlandı. Ligin sonlarına doğru belki faydalanabiliriz. Kadroya giremeyip ligin 2. yarısında devreye girenler de olabilir bekleyeceğiz göreceğiz" dedi.Osmanlıspor'dan aldıkları Umut Nayir için de Yiğiner: "Zaten bizim yetiştirdiğimiz futbolcuydu. Onun biz bonservis bedelini almadık. 150 bin lira daha duruyor .Dolayısıyla Umut Nayir bize güç kattı."

'ESNAFTAN ALACAĞIN PARAYLA ANKARAGÜCÜ KURTULMAZ'

Altı yıl önce Süper Lig'den düşen efsanenin ayağa kalkış sürecini de anlatan Yiğiner,"Önce FIFA borçlarını yapılandırdık. Almanya, Fransa her yere gittik. Seçim kaybetmek de ondan oldu. Bunu hep kullandılar, 'Ankaragücü'ne para toplayacak'diye… Esnaftan alacağın parayla da zaten Ankaragücü kurtulmaz. Futbolcuların primlerini, alacaklarını ödeyerek mücadele ettik. Hedefimiz de bu ligde kalıcı olmak değil, bizim hedefimiz zaten bu kadroyu kurduğumuza göre bizim hedefimiz Süper Lig'e çıkmak" ifadelerini kullandı.

'HER LİGİN HOCASI DA FARKLI'

Hedefsiz takımlar olmaz diyen Yiğiner, "1 ya da 5 sene niye bekleyeceğiz. Bunun bir mantığı yok. Fırsatları iyi değerlendireceğiz. Herkesten daha çok çalışacağız. Mücadelemizi vereceğiz" diyerek şampiyonluğa vurgu yaptı. Yiğiner, geçtiğimiz sezon takımı şampiyon yapan İsmet Taşdemir'le neden devam etmediklerini de şu sözlerle anlattı: "Her ligin futbolcusu ayrı, teknik direktörü de ayrı. Şimdi İsmail hoca Fenerbahçeyi'de çalıştırmış. Sivas ve diğer kulüpleri de çalıştırdığı için bize avantajlı geldi. Biz futbolcularımızı da değiştirdik. Onlarla da devam etmedik. Çünkü bu ligin futbolcuları farklı."

Sabah Ankara/Vuslat Ay

Ankaragücü mehmet yiğiner ankara büyükşehir belediye başkanı haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'nde Gecenin Sonuçları
Şampiyonlar Ligi'nde Gecenin Sonuçları
Hangi Maç Hangi Kanalda?
Hangi Maç Hangi Kanalda?