Reklamı Geç

Aylin Nazlıaka'dan Ankara'da yeni stat atağı

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara'nın stad sorununu Meclis gündemine taşıdı.

Aylin Nazlıaka'dan Ankara'da yeni stat atağı
Bu içerik 679 kez okundu.

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara'nın stad sorununu Meclis gündemine taşıdı. 

Binali Yıldırım'ın cevaplaması talebiyle önerge veren Nazlıaka " Ankara’da semt statlarının ve uluslararası maçların oynanabileceği bir stadın yapılması yönünde yapılan bir çalışma var mıdır? Ne aşamadadır?" diye sordu. 

İlgili önerge şu şekilde: 

Ülkemizin başkentinin spor altyapısı alarm vermektedir. Ankara’da dünya standartlarında bir stat olmadığı gibi var olan statlar da şehrin ihtiyaçlarına ve günün koşullarına uygun değildir.

Ankara’nın futbolda eski parlak günlerine dönmesi için başta semt statları olmak üzere 19 Mayıs Stadı’nın günün koşullarına göre yenilenmesi gerekmektedir. 19 Mayıs Stadı hem ulaşım açısından kolay bir yerde bulunmakta hem de Ankara’nın dokusu ve tarihi açısından önem taşımaktadır.

Bu bağlamda;

1-Ankara’da profesyonel ve amatör kaç spor kulübü bulunmaktadır? Bu kulüpler hangi branşlarda faaliyet göstermektedir? Branşlarına göre toplam lisanslı ve lisansı olmayan sporcu sayısı nedir?

2-Ankara’da standartlara uygun olan ve futbol karşılaşması yapılabilen saha sayısı ve ilçelere göre dağılımı nedir?

3-Ankara’da semt statlarının ve uluslararası maçların oynanabileceği bir stadın yapılması yönünde yapılan bir çalışma var mıdır? Ne aşamadadır?

4-Ankara’ya yeni bir stat yapılması konusunda çalışmalar yürütüldüğü dile getirilmektedir. Yapılacak stadın yerinin belirlenmesi konusunda Ankara’da bulunan spor kulüpleriyle bir görüşme yapılmış mıdır? Yapılmadıysa, Ankara’da bulunan spor kulüplerinin ve spor camiasının katılımıyla bir toplantı yapılması düşünülüyor mu?

ankaragücü gençlerbirliği aylin nazlıaka haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adana Demirspor Yükseliyor
Adana Demirspor Yükseliyor
Topuklu Ayakkabı Modelleri
Topuklu Ayakkabı Modelleri