Reklamı Geç

İşte Gençlerbirliği'nde yöneticileri istifaya götüren nedenler...

Başkan Murat Cavcav’ın, daha sonra işleme konulmak üzere istifa dilekçesi vermelerini istediği isimler ile 2 yönetici görevi bıraktı.

İşte Gençlerbirliği'nde yöneticileri istifaya götüren nedenler...
Bu içerik 901 kez okundu.

Son dönemin en kötü sezon başlangıcını yapan Gençlerbirliği’nde tansiyon yükseldi. Kulüp içinde huzursuzluk artarken, Başkan Murat Cavcav’ın, daha sonra işleme konulmak üzere istifa dilekçesi vermelerini istediği isimler ile 2 yönetici görevi bıraktı.

Gençlerbirliği’nde kazan kaynamaya, Mayıs ayında kongre toplanmasına yönelik gündem ısınmaya başladı. Son dönemin en kötü sezon başlangıcını yapan kırmızı-siyahlılarda, 18 Şubat 2017 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda Başkanlığa seçilen Murat Cavcav’ın kulüp yönetiminde aldığı kararlara ve uygulamalara tepki gösteren yöneticilerin huzursuzluklarını dile getirmesi Beştepe’de hareketli ve sıcak saatler yaşanmasına yol açtı. Yönetimde yer alan 5 isim; Hakan Kaynar, Hıfzı Kuruşa, Arda Çakmak, Sinan Gürsoy ve Şahin Kartal noter kanalı ile istifalarını sundu. 

Gençlerbirliği yönetimindeki çatlak, biten sezon takımı çalıştıran Teknik Direktör Ümit Özat’ın, yeni sezona başlarken sözleşmesinin uzatılması konusunda meydana geldi. Bazı yöneticiler, açıklamaları ve tutumu nedeni ile tepki toplayan Özat’a karşı tavır alırken, başkan Murat Cavcav’ın, genç teknik adamın sözleşmesini yöneticilerin bilgisi dışında uzattığı iddiaları çatlağı derinleştirdi. Üçüncü hafta sonunda, bu kez aynı Murat Cavcav’ın, yine kimseye danışmadan Ümit Özat’ı görevden alıp yerine Mesut Bakkal’ı getirdiği iddiaları bardağı taşırdı. 

BAŞKAN İSTİFA DİLEKÇELERİ İSTEDİ 

Kulüpteki işleyişten huzursuz olduklarını başkana ileten yöneticilerin, özellikle yapılan ve büyük eleştirilere yol açan transferlerde bilgisi ve dahli olduğunu belirttikleri genel manejer Emrah Atasoy’a hesap sorulmamasına, kulüpteki sorunlara çözüm aramak yerine taraftarların tezahüratlarının tek madde olarak gündeme konulmasına ve yönetim kurulunun düzenli olarak toplanmamasına tepki koyduğu belirtildi.
Alanyaspor maçında alınan 4-1’lik yenilgi sonrasında, ipler kopma noktasına geldi. Başkan Murat Cavcav’ın yanında olduğu ileri sürülen bazı yöneticilerin, geçen pazartesi günü bir araya gelip durum değerlendirmesi yaptığı ve kulüp içindeki huzursuzluk hareketine karşı, uygulanacak politika üzerinde konuştuğu iddia edildi. Bu göreşmenin üzerinden 2 gün geçtikten sonra ise Murat Cavcav’dan önemli bir hamle geldi. Murat Cavcav, 3 yönetici Hakan Kaynar, Hıfzı Kuruşa ve Arda Çakmak’ı, kulübe çağırıp görüşme talebini iletti. Bu görüşmede Cavcav, yürürlüğe konulmamak üzere, 3 yöneticiden istifa dilekçelerini isterken, bu uygulamayı diğer yöneticiler için de yapacağı bilgisini kendileri ile paylaştı. Ancak 3 yönetici de başkanın bu isteğini geri çevirdi ve istifa dilekçeleri vermeden kulüpten ayrıldı. 

GÖREVLERİNİZİ BIRAKIN BASKISI

Cavcav’ın bu girişimden sonuç çıkaramadığı, diğer yöneticilerden ise istifa dilekçelerini aldığı bilgisi, konuyu farklı bir noktaya taşıdı. Dün gün boyunca hızlı bir kulis trafiği yaşanırken, akşam yapılacak toplantıda, başkanın istifalarını istediği isimlerin görevlerini bırakma taleplerini, yönetim önünde dile getirmelerini isteyeceği bilgisi yayıldı. Bunun, gerçekleşmemesi durumunda ise diğer yöneticilere, 4 ismin görevden alınmaları ile ilgili oylama yaptıracağı ortaya atıldı. Gözler yönetim kuruluna çevrilirken, 5 yönetici istifa ettiğini açıkladı. 

KONGRE İÇİN İMZA TOPLANACAK

Herkes şimdi ne olacağını merak ediyor. 18 Şubat 2017’de yapılan olağanüstü genel kurulda, olağan kongrenin 2 yıl ertelenmesi oylanıp, kongre tutanaklarına işlenmiş olsa da Dernekler Kanunu’nda geçen “Olağanüstü kongrelerde olağan kongre ertelenemez” maddesi en geç 2018 Mayıs ayında kongre yapılacağını gösteriyor. Tüzük gereği genel kurul toplanmasını sağlayacak imza gerekiyor. Kulüpte şu an için bin 550 delege görünüyor ve genel kurul toplanabilmesi için 5/1 yani 310 delegenin imzası şart. 

İSTİFALAR GELİR YÖNETİM DÜŞER

Kulübün kongreye gidiş yolunu açacağı ileri sürülen diğer iddia ise yönetim kurulundan 6 üyenin istifa etmesi durumunda, yönetimin düşeceği doğrultusunda. Yöneticilerden; Arif Ölmez, Cem Kaya, Aykut Akalın, Mehmet Emin Gür ve Ankara Un Sanayi Fabrika Müdürü Osman Kaçar’ın, Başkan Murat Cavcav’ın yanında yer alacağı belirtiliyor. Diğer yöneticiler; Murat Yıldız, Sertaç Muratal, Bülent Üstündağ, Kerem Doğan, Murat İşcan, Merdan Hürmeydan ve Kemal Yurttakalan’ın nasıl bir yol izleyeceği, bu sürecin anahtarı olarak değerlendiriliyor. Ancak 9 yedek üyesi olan yönetim kurulunun 6 üyenin istifası ile düşmesinin uzak bir ihtimal olduğu belirtiliyor.

Kaynak/Özgür Şahiner/Hürriyet Ankara

Gençlerbirliği murat cavcav hıfsı kuruşa arda çakmak hakan kaynar sinan gürsoy şahin kartal istifa haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A.Gücü-Beşiktaş Maçını Mete Kalkavan Yönetecek
A.Gücü-Beşiktaş Maçını Mete Kalkavan Yönetecek
Hangi Maç Hangi Kanalda?
Hangi Maç Hangi Kanalda?