Reklamı Geç

İsmail Kartal'dan 2 transfer müjdesi

Transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragücü 2 yıldızı daha kadroya kattı.

İsmail Kartal'dan 2 transfer müjdesi
Bu içerik 2635 kez okundu.

Ankaragücü'nün çiçeği burnunda teknik direktörü İsmail Kartal, Ankaralı medya mensuplarıyla bir araya geldi.

Tesislerdeki buluşmada, gelecekle ilgili planlarını anlatan Kartal, "Bu takımı hak ettiği yere getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Kimse merak etmesin" diye konuştu.İşte Kartal'ın konuşmalarından öne çıkan başlıklar:

SÜPER LİG'İ HAK EDİYOR

Bu seviyedeki bir kulübün Süper Lig’e hak ettiğini düşünüyorum. Ancak bununla beraber kulübün son yıllarda yaşadığı sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Elimizde ğiki yıllık bir proje var. Bu projeye göre, taraftarı, camianın tutkusu ve kulübün tarihi buraya gelmemde önemli bir etkendi. Gönül ister ki bu yıl camia olarak hemen istediğimiz oyuncularla birlikte Süper Lig’e çıkalım. Ankaragücü’nün beklentilerine hemen cevap verelim. Ama futbolda her şey istediğiniz gibi gitmiyor. Futbol bir yatırım işi, süreçtir. Sabır etmek lazım, beklemek lazım. Biliyorsunuz bu takım yeni şampiyon olarak buraya geldi. bu seviyede mücadele etmek ve bu seviyede oyuncuları bir araya getirmek, ekonomik oyuncuları bir araya getirip transfer etmek istiyoruz. Kolay işler değil. Ortada bir durumumuz var. Buna rağmen bir kaç oyuncuyu getirebildik. Sağolsunlar bizi kırmadılar, geldiler antrenmana çıktılar. Aramıza katılanlar olacak, ayrılanlar da olacak. Zaman içinde  her şey belli olacak. Belirlediğimiz oyuncular var, onları ikna etmeye çalışıyoruz. Bilmediğimiz oyuncuları ise gece yarılarına kadar ekibimle birlikte izliyoruz. Onlarla birlikte değerlendirme yapıyoruz.

TESİSLERİ YENİLEYECEĞİZ

Bir de tesisin durumu var. Taraftar, tutku, bağlılık, istek her şey maksimal seviyede ama tesisin durumu iyi değil. Bugün 1. Lig’de mücadele edecek, hedefleri olan bir takımın daha iyi şartlarda olması gerekir. Bunun için de uğraşıyoruz. Başkanımız, yöneticilerimiz hep birlikte tesisin daha iyi olabilmesi için uğraşıyoruz. Bir düzen getirmeye çalışıyoruz. Yeni bir yapılanma içerisindeyiz. Oyuncu kadrosu, yapısı, tesisleşmeyle ilgili. Zaman olacak şeyler bunlar. Zamana yayılan şeyler. Hem saha içinde hem de saha dışındaki işlerimizi hızlı bir şekilde ilerletip Ankaragücü’nü layık olduğu yere taşımak istiyoruz. İki yıl içerisinde bunları başarmak istiyoruz. 2-3 ay içinde havalar soğuyacak. Bu sahaların zemini kötüleşiyor. Bu tesisin odalarına kadar her şeyini fotoğraflıyoruz. Dökümanlarını istedim. Spor Bakanlığı, Başkanımız gerekli yerlere bunları iletip, hibrit çimli sahalar yapılması için uğraşıyoruz. Hatta bir sahayı alt yapıya kaydırabiliriz. Planlarımız ve düşüncelerimiz bu yönde. Sadece buraya gelip, transfer yapalım, antrenörlük yapmaya gelmedim. Bütün işlerle de ilgileniyorum. Ankaragücü kulübü, tarihi, taraftarı ve coşkusuyla Süper Lig’i hak eden bir camia. Bu işlerle de ilgilenmek zorundayım. Başkanımız ve yöneticilerimiz de bizlere yardımcı oluyor. Bunları bir plan haline getirdik, bir proje oluşturduk. Günlerimiz çok yoğun bir tempoda geçiyor. Şu an tesisin daha işlevsel hale gelmesi, antrenman sahalarının daha güzel olmasıyla ilgili çalışıyoruz. Antrenman sahalarının sayısını artıracağız. Soyunma odalarının bile fotoğraflarını çekiyoruz. Bu tesisin planlarını istedim. Çok değerli bir alanda elverişli bir yerdeyiz. Burayı daha iyi kullanılabilir bir hale getirmek istiyoruz. 

ALTYAPI İLE İLGİLİ SORUYA

Altyapılarla ilgili çok fazla dahil olmadım. Bir kaç hocayla görüştüm. İlk etapta bu ligde zirveyi zorlayan bir takım olmamız lazım. Bu sene çıkabiliyorsa çıkabilmek olmazsa kadroyu oluşturup, 4-5 transferlerle Süper Lig’e çıkmayı hedefliyoruz. Düşüncelerimiz bu noktada. Dediğim gibi oyuncuların maliyeti, bulunduğumuz durum elimizi bağlıyor. Ama moralimizi bozmadan bu durumun üstesinden gelmek istiyoruz. Başkent Türkiye’nin kalbi. Buraya layık olabilecek, taraftarlarımızı mutlu edecek oyuncuları bir araya getirebilmek. İyi futbol oynamak, iyi mücadele etmek istiyoruz. 

TRANSFERLERLE İLGİLİ

Dünyada artık öyle bir şey yok. En büyük oyuncuları alıp şampiyon olacaksınız diye bir kural yok. Transferlerin yüzde 60’ı başarılı olursa başarılısınızdır. Hiçbir zaman transfer yüzde 100 doğru çıkmaz. Arsenal, Alexis Sanchez’e 60 milyon dolar verdi ama bir sonraki sene daha fazla para verip aynı mevkiye daha iyisini almaya çalışıyor. Her zaman transferler tutmayabiliyor. Bu nedenle aldığımız oyuncuların yüzde 60-65’inden yeterli performans alabilirsek başarı olur bizim için. Biz iki yılda Süper Lig’e çıkmak istiyoruz. 

RAKİBE GÖRE OYNAYACAĞIZ

Ankaragücü transfer planını zirveyi zorlayan, iyi mücadele eden, koşan ve savaşan bir takım olarak planlıyoruz. Bu lige uygun oyuncular alacağız. Her zaman savunmada bekleyerek, hücumu düşünmeyen, vasat bir takım olmayacağız. Zirveyi zorlayacağız. Futbolun gereksinimlerini yerine getireceğiz. Her rakibe göre haftalık planlama ve stratejilerle hareket edeceğiz. Bazı maçlarda bekleyeceğiz, bazı maçlarda önde pres yaparak oynayacağız. Bugün zaten dünyadaki futbol takımları ve teknik adamlar bir plan üzerinden gitmez. Haftalık rakiplere göre analiz edilir, strateji hazırlanır. Ona göre takımı hazırlarız. Fenerbahçe’de nasıl futbol oynadığımızı herkes biliyor. Şampiyonluğu 3 puanla kaçırdık, kurşunlandık o dönem herkes bilir. Ona rağmen iyi futbol oynayan, çok pas yapan, en yaşlı takım olmasına rağmen iyi mücadele eden bir takımdık. Burada da aynı mantıkla hareket edeceğiz. Güce dayalı, mücadele eden, çok pas yapan bir takım olacağız. 

TARAFTARLARA

Taraftarlarımızı mutlu etmek için buraya geldik. Heyecanlı, tutkulu ve agresif bir taraftarımız var. Onları mutlu edeceğimizi düşünüyorum. Rahat olsunlar.

HAYALCİ DEĞİLİZ

Yapılanma içerisindeyiz. Tesislerimiz, takım olgusu, takım kurgusu, ekonomisini düşünmek zorundayız. Bir çok şeyin üstesinden gelmemiz lazım. Bunun için kurumsallaşmaya ihtiyacımız var. Bu sezon yeni yayın ihaleleriyle birlikte bugünkü şartlarda, rasyonel bir başkan, yönetim, teknik heyet ve futbolcularla birlikte hiçbir takım küme düşmez. Hiç bir kulüp borç batağına da girmez. Teknik, taktik bizim işimiz tamam ama teknik adamlar artık işin maliyetlerini de bilmek zorundayız. Gittiğimiz kurumları borç batağına sürüklemeden, böyle büyük camiaları kimseye muhtaç etmeden yönetilir bir hale getirmemiz lazım. Ama şimdi biz çok zorlukla mücadele ediyoruz. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bugüne kadar mücadele ederek kulübü bir yerlere getirmiş, bundan sonra da biz bir yerlere götürmek için mücadele içine girdik. Adım adım gidiyoruz. Hayalci değiliz. Taraftarlarımız, medyamız sabırlı olsun. Bir çok şeyi hemen halledemeyiz. Bazı şeyleri söylemek istiyorum. Oyuncu profillerine bakıyoruz. Beklentilerini biliyoruz. Nasıl bir oyun yapısı olacak, kimleri getireceğiz. Kolay değil işimiz. Hepsini harmanlayarak analizini yapıyoruz. Gece gündüz çok çalışıyoruz. Biz bir ekip olacağız. Medyadan da destek bekiyoruz. Hep birlikte hak ettiğimiz yere geleceğiz. Allah ın izniyle de bu işten de yüzümüzün akıyla çıkacağımıza inanıyorum. 

AYKUT HOCA İLE GÖRÜŞTÜK

Kalacak gidecek oyuncular var. İskeleti oluşturmamız lazım. Erzurum kampında bunu yapacağız. Ondan sonra da acele etmeden geri çekilelim. İçimizdeki gidecek oyuncuların da önünü açmak adına, kulüp bulmaları için erken karar vereceğiz.Herkesi düşünmek zorundayız. Düşük maliyetli hazır oyuncuları bekleyip takımı şekillendirmek istiyoruz. Şu an o yönde de çok görüştüğümüz çok antrenör arkadaşım var. Bu sabah Aykut hoca ile görüştük. Kulübün de ekonomisini düşünerek, önce iskeleti tamamlayıp, acele etmemiz lazım. Bütün kulüpler kamp dönemine girecek. Orada herkes kadrosunu şekillendirecek. Düşük maliyetli, daha kaliteli uygun hazır oyuncuları bünyemize katmak istiyoruz. Erzurum kampında da Samsunspor ile maç yapacağız. Oraya gideceğiz. Erzurum’da iki hazırlık maçı yaptıktan sonra burada bir ya da iki hazırlık maçıyla ligi başlayacağız. Toplam 5 maç. 

GENÇLERBİRLİĞİ VE OSMANLISPOR

Ankara’nın sportif anlamda büyük potansiyeli var. Buna ulaşabilecek takımların başında Gençlerbirliği geliyor. Gerek tesisleri, gerek altyapısı gerekse maddi imkanlarıyla Türkiye’nin önde gelen kulüplerinden. Sadece bu konuda istekli olmaları gerekiyor. Başakşehir örneği gibi. Onlar Gençlerbirliği kadar uzun yıllardır ligde değil. Ama elde ettiği başarılar ortada. Bunu istese Gençlerbirliği yapabilir, Osmanlıspor yapabilir. İmkanları var. Tesadüf oldu ama üç Fenerbahçeli teknik direktör olarak Başkentimize güzel günler yaşatırız, büyük başarılar imza atarız. Ankaragücü’nün sabırlı olması lazım. 

MBAMBA VE KEHINDE TRANSFERİ TAMAM

Transfer çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren İsmail Kartal, Kibong Mbamba ve Kehinde ile kesin olarak anlaşmaya vardıklarını ve iki futbolcunun ıslak imzayı attığını söyledi. Kartal transfer çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

ankaragücü ismail kartal Kibong Mbamba Kehinde
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Formula 1'de Heyecan Almanya'da Yaşanacak
Formula 1'de Heyecan Almanya'da Yaşanacak
UEFA Avrupa Ligi'nde Tur Atlayanlar Belli Oldu
UEFA Avrupa Ligi'nde Tur Atlayanlar Belli Oldu