Reklamı Geç

Mehmet Yiğiner'den Melih Gökçek'e ince mesaj

TFF 1. Lig'e yükselen MKE Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ekonomik açıdan tablonun iç açıcı olmadığını belirtti.

Mehmet Yiğiner'den Melih Gökçek'e ince mesaj
Bu içerik 2819 kez okundu.

TFF 1. Lig'e yükselen MKE Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ekonomik açıdan tablonun iç açıcı olmadığını belirterek, "Biz daha ulusal lisans müracaatımızı yapamamışız. Kulübümüzün 20 milyon liraya ihtiyacı var." dedi.

Yiğiner, "Daha ciddi yardım etmek isteyen taraftarımız için de banka hesabı açtık. Ankaragücü camiasının büyüklüğüne yakışır bir destek olmalı. Gün fedakarlık yapma günü. Bu kampanyayla 20 milyon lira toplayabilirsek ne mutlu bize." ifadelerini kullandı.

"Bu mücadeleyi bırakmayacağız"

Başkan Yiğiner, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in açıklamalarına atıfta bulunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Malumunuz şampiyon olduk. Güzel de kutladık, eğlendik ama onun akabinde kulübe destek istediğimiz andan itibaren kulübün yöneticilerinin değişmesi gerektiğini, özellikle başkanın, benim değişmem gerektiğini belirttiler. Şampiyonluk kutlamasında 30-40 bin taraftarımızın önünde bir oylama yaptık. 30-40 bin taraftarımız bize, 'Siz devam edin.' dedi. Görünen o ki camia bu yönetiminden memnum. Dolayısıyla biz bu mücadeleyi bırakmayacağız."

"Yönetim olarak sırtımızın sıvazlanmasını isterdik." diyen Mehmet Yiğiner, "Kıt imkanlarla mücadele ederek, çok çalışarak bu başarıyı elde ettiğimizi düşünüyorum. Camia olarak bir ödül beklerdik. 20 milyon liraya ihtiyacımız var. İlk aday olduğumuzda, bu takımı Süper Lig'e çıkaracağımızın sözünü verdik. Dolayısıyla bu takım Süper Lig'e çıkmalı. Bunun mücadelesini hep birlikte vermeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.

Yiğiner, şehrin önde gelenlerinin ve siyasetçilerin, taraftarın sevgisine duyarsız kalmaması gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi:

"Şehrin dinamikleri, yerel yönetimler ve siyaset yapanlar, bu büyük kitleyi göz ardı etmemeliler. Artık siyasetçilerin de bu anlamda ciddi adım atmaları gerekiyor. Hakkımız olanı zaten alacağız. Biz sadece yerel yönetimlerden, belediyeler ve siyasetçilerden yardım talep ettik, şahıslardan değil. Şahıslara zaten kulübü vermeyi düşünmüyoruz. O zemin de zaten oluşmadı. Mesela bu sezon forma reklamımız boştu. Belediye şirketlerinden reklam alalım dedik. Fakat bizim teklifimiz kabul görmedi. Dolayısıyla kulübü başkasına devretme zeminimiz de oluşmadı."

"Hakkımız olanı istiyoruz"

Melih Gökçek ile görüştüklerinde 20 milyon liraya ihtiyaçları olduğunu söylediklerini aktaran Mehmet Yiğiner, "Geçen ayki meclisten bize 5-10 milyon lira kaynak çıkmış olsaydı... Bu kaynak Ankaralıların kaynağı. Ankara halkının parasını istiyoruz, şahıslarla işimiz yok. Hakkımız olanı, emeğimizin karşılığını istiyoruz. Şehre kattığımız, katacağımız değerin karşılığını istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

"İletişim kanalını açık tutacağız"

Gökçek ile iletişim kapılarını açık tutacaklarının altını çizen Yiğiner, gereken desteğin sağlanmaması halinde ise kendi başlarının çarelerine bakacaklarını söyledi.

Yiğiner, MKE Ankaragücü camiasının küçümsenmemesi gerektiğine işaret ederek, "Kırmadan, dökmeden samimi bir destek bekliyoruz. Neticesinde bir şey olmayacağını anlarsak, göbek bağımızı kendimiz keseceğiz." ifadelerini kullandı. 

ankaragücü melih gökçek mehmet yiğiner haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Abiye Elbise Online Satış Yeri Terzi Dükkanı
Abiye Elbise Online Satış Yeri Terzi Dükkanı
Hakan Canbazoğlu Penaltışarı Nasıl Kurtardığını Anlattı
Hakan Canbazoğlu Penaltışarı Nasıl Kurtardığını Anlattı