Reklamı Geç

Briç Federasyonu'ndan engellilere yardım

Briç Federasyonu'ndan engellilere yardım
Bu içerik 549 kez okundu.

Türkiye’nin birçok şehrinde, simultane briç oynayan briç severlerin katılım bedelleri, Omurilik Felçlileri Derneğine bağışlandı. 

Briç federasyonunun sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlediği turnuvada, yaklaşık 5 bin katılımcı, yarışma sonuçlarını federasyonun bilgisayarında buluşturarak, farklı şehirlerde olmalarına rağmen, aynı salonda oynuyormuş gibi mücadele ettiler. Böylece sonuçları aynı çatı altında buluşturan ve “simultane briç” olarak adlandırılan turnuvanın katılım bedellerinin bir bölümü, omurilik felçlilerine ayrıldı.

Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Kuru ve projenin mimarı Metin Kızılkaya, katılım bedellerinden elde edilen 15 bin lirayı, Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş'a teslim edildi. Daha önce plastik kapak kampanyası ile adını duyuran omurilik felçlileri derneği, bu yardımın derneğin bakım merkezindeki engellilerin ihtiyaçları için kullanılacağını belirtti. Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu ise, sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini belirtti.

briç federasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank’tan Milli Takım’a 6 oyuncu
Halkbank’tan Milli Takım’a 6 oyuncu
Ankaragücü'nün Rakibinde 2'li Averaj Hesabı
Ankaragücü'nün Rakibinde 2'li Averaj Hesabı