Reklamı Geç

Engelliler yararına simultane briç turnuvası

Engelliler günü nedeniyle 10 Aralık’ta çeşitli şehirlerdeki briç kulüplerinde simultane briçe oynayacak

Engelliler yararına simultane briç turnuvası
Bu içerik 1015 kez okundu.

Engelliler günü nedeniyle 10 Aralık’ta çeşitli şehirlerdeki briç kulüplerinde simultane briçe oynayacak 5 bin kişi, katılım bedellerini omurilik engellilerine verecek.

3 Aralık Engelliler günü nedeniyle, Briç Federasyonu önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 10 Aralık Cumartesi günü farklı şehirlerdeki briç kulüplerinde buluşacak olan yaklaşık 5 bin briç sever, yarışma sonuçlarını federasyonun internet sitesinde buluşturarak, sanki aynı yerde yan yana oynuyormuş gibi birbirleri ile yarışma olanağı bulacaklar. “Simultane briç” denilen bu sistemin katılım bedellerinin bir bölümü ise Omurilik Felçlileri derneğine bağışlanacak. Dileyenler yardım miktarlarını arttırabilecek.

Simultane sistem ile farklı şehirlerdeki sporcuları aynı salonda oynuyormuş gibi bir araya toplayabilen turnuvanın klasmanı da yarışma sonunda hemen belirlenebilecek. Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, son turnuvaya 3 bine yakın kişinin katıldığını, oluşturulacak sanal salondaki sayının bu kez 5 bine kişiye ulaşmasının beklendiğini söyledi.

Daha önce plastik kapak toplanması ve akülü araba kampanyası ile adını duyuran Omurilik Felçlileri Derneği’nin yöneticileri, Engelliler günü nedeniyle Briç federasyonunun böyle bir sosyal sorumluluk projesi düzenlemesinden duydukları memnuniyeti belirttiler. Turnuva geliri ile akülü araba alınacak.

 

briç Engelliler günü simultane omurilik engellileri haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank’tan Milli Takım’a 6 oyuncu
Halkbank’tan Milli Takım’a 6 oyuncu
Ankaragücü'nün Rakibinde 2'li Averaj Hesabı
Ankaragücü'nün Rakibinde 2'li Averaj Hesabı