Reklamı Geç

Brezilya Futbol Federasyonu'ndan şok Chapecoense kararı

Brezilya Futbol Federasyonu, Chapecoense'ye gelecek hafta sonu Atletico Mineiro'ya karşı Brezilya Serie A liginin son hafta maçını oynayacağını iletti.

Brezilya Futbol Federasyonu'ndan şok Chapecoense kararı
Bu içerik 750 kez okundu.
Advert

Brezilya Futbol Federasyonu, Chapecoense'ye gelecek hafta sonu Atletico Mineiro'ya karşı Brezilya Serie A liginin son hafta maçını oynayacağını iletti.

Brezilya basınında yer alan haberde; BrezilyaFutbol Federasyonu CBF, Chapecoense'nin gelecek hafta sonu bu maça çıkması gerektiği yazılı uyarısını gönderdi. Chapecoense yetkilileri ise uçak kazasını hatırlatarak, kazadan sadece 12 gün sonra böyle bir maça çıkamayacaklarını, 19 oyuncusunun kazada hayatını kaybettiğini, ellerinde 11 tane bile oyuncu olmadığı hatırlatmasını yaptı.

Brezilya Futbol Federasyonu ise buna karşılık olarak altyapıdan oyuncuları olduğunu ve Mineiro maçına mutlaka çıkmaları gerektiği mesajını tekrarladı.

"BU TÜR ZAMANLARDA 'ÇIKIN OYNAYIN' DENMEZ!"

Atletico Mineiro Başkanı Daniel Nepomuceno ise bu haberler üzerine bir açıklama yaparak, "Biz bu maçı kesinlikle oynamayacağız. Chapecoense'nin acısına saygımız var. Bu tür zamanlarda oyunculara 'Çıkın oynayın' denmez." diyerek sert bir mesaj verdi.

"BANA, 'BU MAÇI OYNAYABİLİRSİNİZ' DEDİ!"

Chapecoense Başkanı Ivan Tozzo, basında çıkan haberleri doğrulayarak, "Federasyon Başkanı, beni telefonla aradı ve bana 'Bu maç oynanacak, büyük bir anma olacak.' dedi. Ben de ona, 'İyi de bizim 11 tane bile oyuncumuz yok, oynayamayız' cevabını verdim. Bunun üzerine bana, "Evet, var. Oynayabilirsiniz. Genç takımda oyuncularınız var, as takımdan kalan oyuncularınız yanında genç oyuncuların oynar. Hiçbir şey olmaz, bir anma havasında olacak' dedi. Bunun üzerine görüşmemiz sona erdi." açıklamasını yaptı.

FEDERASYON BAŞKANI: "11-12 ARALIK'TA OYNAMAK ZORUNDALAR"

Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı Marco Polo del Nero ise Chapecoense'nin 11 ya da 12 Aralık'ta Atletico Mineiro maçını oynamak zorunda olduğu cevabını verdi.

Chapecoense brezilya futbol federasyonu haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hangi Maç Hangi Kanalda?
Hangi Maç Hangi Kanalda?
Göztepe'de Bayram Bektaş Dönemi
Göztepe'de Bayram Bektaş Dönemi