Reklamı Geç

Güntekin Onay'a çirkin saldırı

NTV Spor moderatörü, gazeteci Güntekin Onay, basın özgürlüğü konusunda söylediği sözler üzerine bir açıklama daha yapmak zorunda kaldı.

Güntekin Onay'a çirkin saldırı
Bu içerik 787 kez okundu.
Advert

NTV Spor moderatörü, gazeteci Güntekin Onay, basın özgürlüğü konusunda söylediği sözler üzerine bir açıklama daha yapmak zorunda kaldı. Sosyal medyada kendisine yönelik ağır ithamlarda bulunulduğunu dile getiren Onay, basın özgürlüğüne vurgu yaptığını ifade etti.

Ünlü spor moderatörü, gazeteci Güntekin Onay’ın basın özgürlüğü ile ilgili sarf ettiği sözler bazı kesimleri rahatsız etti. Onay’ın, “Bu ülkede gazeteciler hapiste, tutuklanıyor, işsiz kaldılar” sözlerinden rahatsız olan kişiler, sosyal medyadan ünlü spor yorumcusuna yönelik linç kampanyası başlattı.

Sözlerinin yanlış anlaşıldığını ifade eden başarılı gazeteci, tepkilere anlam veremediğini, vatan hainliği ve FETÖ yanlısı olmakla suçlandığının altını çizdi. Güntekin Onay yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Hayretler içindeyim ve üzgünüm. Sosyal medyada insanlar kendilerine kahramanlar ve hainler yaratıyorlar. Ben hiçbir medya grubunu ya da siyasi partiyi eleştirmedim. Basın özgürlüğü konusunu konuşurken 40-50 yıllık bir süreçten bahsediyorum. Ülkemiz çok zor günler atlattı. Darbe girişimi oldu, vatan hainleri ülkeyi ele geçirmeye çalıştı, insanlarımız öldü. Hala bununla ilgili soruşturmalar devam ediyor. Bazı kesimler çıkıyor, ne FETÖ’cülüğüm kaldı, ne teröre desteğim kaldı… Böyle bir şey söz konusu olabilir mi ya? Terörü desteklememiz, gazeteci de olsa mümkün olabilir mi? Burada ben 40-50 yıllık süreç içinde ülkemizin basın özgürlüğü konusunda sıkıntılı günler geçirdiğini söylemek istedim.”

güntekin onay basın özgürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vichy
Vichy
Mirkan'a Piyango Vurdu
Mirkan'a Piyango Vurdu