Reklamı Geç

Ahmet Çakar Beyaz TV'yi yaktı

RTÜK, Beyaz TV'ye "Derin Futbol" isimli programda Ahmet Çakar'ın "Şişme kadın" benzetmesi nedeniyle oy birliğiyle ceza verilmesi kararını aldı.

Ahmet Çakar Beyaz TV'yi yaktı
Bu içerik 774 kez okundu.

RTÜK, Beyaz TV'ye "Derin Futbol" isimli programda Ahmet Çakar'ın "Şişme kadın" benzetmesi nedeniyle oy birliğiyle ceza verilmesi kararını aldı.

Beyaz TV'de yayınlanan futbol programına "Şişme kadın cezası" geldi. Programın 4 Nisantarihli yayında, Futbolcu Wesley Sneijder'in eşiyle çektirdiği görüntüleri gündeme getirerek Galatasaray için "Şişme kadın muhabbeti" benzetmesinde bulunan eski hakem ve yorumcu Ahmet Çakar'dan dolayı kanala ceza kesildi.

Galatasaray, bu sözlerden dolayı Beyaz TV'yi RTÜK'e şikayet etmişti. Programda, Ahmet Çakar ile sunucu Ertem Şener arasında geçen diyalog şöyle gelişmişti:

Çakar: Başkan düğünde, en önemli oyuncunun karısıyla yalama işlerinde.
Çakar: Dursun Özbek kalk yataktan, idarecin şişme kadın muhabbeti yapıyor.
Çakar: Dursun Bey, yanındaki yöneticilerden bir tanesi şişme kadın müptelası.
Şener: Türk futbolunu yöneten adamlar bunlarsa yazıklar olsun!

RTÜK: ÇAKAR PROVOKÖRLÜK YAPIYOR

RTÜK'ün konuya ilişkin raporunda, Çakar'ın "yalama" diye nitelediği görüntünün, GS'li Sneijder'in eşiyle birlikte bir sosyal medya sitesinde yayınladığı esprili görüntülere ait olduğunu dile getirerek, "Özellikle Ahmet Çakar tarafından malum konunun 'yalıyorlar, yalama durumları var' gibi nobran ifadeler ile izleyicilere aktarıldığı ve bu durumun abartılarak, programın genelinde hakim olan gürültü ve provokatif üslubun devamını sağlamak amacıyla sürdürüldüğü değerlendirilmektedir" dedi.

RTÜK, Çakar'ın tavrına şu çarpıcı değerlendirmede de bulundu: Burada önemli olan noktanın, bir kulüp futbolcusunun kişisel sosyal medya hesabında kendi kültürü ya da kişisel espri anlayışı bağlamında paylaşımda bulunduğu görüntüler üzerinden, kulüp ve yöneticilerinin eleştirilmesinin yayıncılık etiğinden uzaklaşarak bir tür fırsatçılığa dönüştürülmesi konusu olduğu düşünülmektedir.

RTÜK, Beyaz TV'ye, "Yayınlar genel ahlaka aykırı olamaz" hükmü ile "Yayınlar, dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez" hükümlerine dayanarak 2 ayrı maddeden oy birliğiyle ceza verilmesini benimsedi. Cezanın uyarı mı, para mı olacağına, daha sonra karar verilecek.

ahmet çakar beyaz tv rtük haberleri ceza son dakika derin futbol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hangi Maç Hangi Kanalda?
Hangi Maç Hangi Kanalda?
Erkan Sözeri'den Ankaragücü'ne Övgü
Erkan Sözeri'den Ankaragücü'ne Övgü