Reklamı Geç

Türkiye için bir devrin sonu geldi

Türkiye'nin kış saati uygulamasına geçmeyecek olması Avrupa maçlarında bir devrin de sona ermesine sebep oldu.

Türkiye için bir devrin sonu geldi
Bu içerik 435 kez okundu.

Kış saati uygulamasının sona ermesiyle birlikte başlayan "maçları erkene alma" uygulaması ekim ayı sonrasında hayata girecek. Karşılaşmalar birer saat erken başlayacak.


Türkiye'nin kış saatine geçmeyecek olması UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının saatlerini de etkileyecek.
 

Saatlerin geri alınmayacak olmasıyla birlikte, 21.45'te başlayan Şampiyonlar Ligi maçları 22.45, 22.05'te başlayan UEFA Avrupa Ligi maçları ise 23.05'te başlayacaktı. Ancak UEFA bu konuda bir çözüm yolu buldu ve maç saatlerini erkene aldı.
 

RUSYA FORMÜLÜ
 

Avrupa maçlarının gece geç saatlere kalması Türk taraftarlar için büyük sıkıntı doğuracaktı. Ancak UEFA, Türkiye'ye "Rusya formulü" uygulanmasına karar verdi ve maç saatlerini birer saat geriye aldı. Yani Ekim ayından sonra oynanacak olan Şampiyonlar Ligi maçları TSİ 20.45'te başlayacak. UEFA Avrupa Ligi'nde ise 22.05 maçları Türkiye'de 21.05'te, 20.05 maçları ise 19.05'te başlayacak.
 

Blindiği üzere Rusya, Ukrayna ve Kazakistan gibi ülkelerde saat farkı ve havanın aşırı soğuk olmasından ötürü Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları Avrupa'ya oranla erken saatte başlıyordu.

 

uefa avrupa ligi şampiyonlar ligi saat ayar erken
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Liverpool Cengiz'li Roma'yı Dağıttı
Liverpool Cengiz'li Roma'yı Dağıttı
UEFA'dan 3 Yıl Ceza Geldi
UEFA'dan 3 Yıl Ceza Geldi