Reklamı Geç

Madalya getiren dayanışma

5 yıldır beraber çalıştıklarını belirten Çakmar, “Taha zirveye çıktığında gözyaşlarımı tutamadım. O, disiplinli, çalışkan, hedefleri olan çok iyi bir sporcu” diye konuştu.

Madalya getiren dayanışma
Bu içerik 641 kez okundu.


5 yıldır beraber çalıştıklarını belirten Çakmar, “Taha zirveye çıktığında gözyaşlarımı tutamadım. O, disiplinli, çalışkan, hedefleri olan çok iyi bir sporcu” diye konuştu.

2016 Rio Olimpiyatları’nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan milli güreşçi Taha Akgül’ün başarısında antrenörü Abdullah Çakmar’ın büyük payı var. Taha Akgül ile 5 yıldır birlikte olan Çakmar, olimpiyat şampiyonluğuna giden yolda yaşadıklarını ve sporcusuyla ilişkisini anlattı. “Taha zirveye çıktığında gözyaşlarımı tutamadım” diyen Çakmar, şunları söyledi:

“Antrenmanların yanı sıra sosyal yaşantımızda da Taha ile birlikte vakit geçiririz. Bugüne kadar aramızda hiçbir anlaşmazlık yaşanmadı. Taha ile güçlü ve iyi bir iletişimimiz var. Başarımızda bunun da etkisi büyük. Yeri gelir ibadetimizi birlikte yaparız, yeri gelir restorana, kafeye birlikte gideriz. Dertleşiriz, güleriz. Onun önce abisiyim, dostuyum, sonra antrenörüyüm. Bu ilişki başarıya giden yolda son derece önemli. Sporcu sadece antrenmandan antrenmana hocasını görürse, hiçbir şeyini paylaşmazsa, onunla anlaşamazsa başarı çok zor gelir.”

ASKİ SPOR’A GELMESİ İÇİN TEKLİF GÖTÜRDÜM

Taha Akgül’ün ahlaki değerlere sahip, anlayışlı, çok olgun biri olduğunun altını çizen Çakmar, şöyle konuştu:

“Taha, disiplinli, çalışkan, hedefleri olan, çok iyi bir sporcu olmasının yanında çok saygılı, nerede nasıl davranacağını bilen, çok iyi yetişmiş bir genç arkadaşım. Onunla hoca-sporcu ilişkisi haricinde de bağımız çok kuvvetli. Biz her şeyden önce çok iyi anlaşan iki dostuz, abi kardeşiz. Taha’yı görmeden önce, onun hakkında “gelecek vadeden çok başarılı bir sporcu” diye yorumlar duydum. Taha’yı tanıdıktan sonra yapılan yorumların yerinde olduğunu gördüm. Taha örnek bir sporcu. ASKİ Spor’da forma giymesi için Taha’ya teklifi ben götürdüm. Çalışmasıyla, hırsıyla, azmiyle, duruşuyla, efendiliğiyle, her şeyiyle büyük başarılara imza attı.”

SIKINTIM OLURSA ÖNCE HOCAMLA PAYLAŞIRIM

Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül de antrenörü Abdullah Çakmar ile aralarında ağabey kardeş ilişkisi olduğunu, bu durumun başarısında çok büyük payı olduğunu belirtti.
Taha Akgül, “Kimi zaman başkasına anlatamadığım derdimi Abdullah hocama anlatırım. Bir sıkıntım olduğunda önce onunla paylaşırım. Bizim başarımızın sırrı bu” dedi.
Diğer hocalarının da elde edilen başarıda pay sahibi olduklarının altını çizen Taha Akgül, “En büyük emek hem sporcusu olduğum ASKİ Spor’da hem de milli takımda teknik direktör olan Abdullah hocamındır. Omuz omuza çok çalıştık. Bana her zaman çok inandı. Başarı bizim iyi iletişimimizle geldi” diye konuştu.

taha akgül abdullah çakmar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank’tan Milli Takım’a 6 oyuncu
Halkbank’tan Milli Takım’a 6 oyuncu
Ankaragücü'nün Rakibinde 2'li Averaj Hesabı
Ankaragücü'nün Rakibinde 2'li Averaj Hesabı