Reklamı Geç

Rıza Kayaalp'e yabancı partner

Rio Olimpiyatlarına altın madalya hedefiyle hazırlanan ASKİ’li milli güreşçi Rıza Kayaalp’e Türkiye’de antrenman yapacak sporcu olmadığı için Bulgaristan ve Belarus’tan iki partner getirildi.

Rıza Kayaalp'e yabancı partner
Bu içerik 889 kez okundu.


2012 Londra olimpiyatları üçüncüsü ve bu yıl Rio Olimpiyatlarına altın madalya hedefiyle hazırlanan ASKİ’li milli güreşçi Rıza Kayaalp’e Türkiye’de antrenman yapacak sporcu olmadığı için Bulgaristan ve Belarus’tan iki partner getirildi.


Kayaalp, olimpiyatlara kadar Aladağ’da bu iki güreşçi ile çalışacak. 14-21 Ağustos tarihleri arasında Rio’da yapılacak olimpiyatlara sayılı günler kala sporcular çalışmalarına hız verdi. Serbest ve Grekoromen Güreş A Milli Takımı, hazırlıklarına Bolu Aladağ Kamp Eğitim Merkezi’nde devam ediyor. Grekoromen stilde güreşecek Rıza Kayaalp için Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın talimatıyla, yurt dışından iki partner getirildi. Bulgaristan’dan ve Belarus’tan gelen iki güreşçi olimpiyatlara kadar Kayaalp ile antrenman yapacak. Federasyon Başkan Musa Aydın, olimpiyatlara Dünyada en çok güreşçi gönderen ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, “Güreş her zaman ülkemizin gurur kaynağı olmuştur. Güreşi ve güreşçilerimizi geliştirmek için tüm imkanları sağlıyoruz. Kayaalp bizim için çok önemli bir sporcu. Olimpiyatlarda kendisinden yine madalya bekliyoruz. Rıza’ya Türkiye’de antrenman yaptıracak kimse olmadığı için Belarus ve Bulgaristan’dan partner getirttik” dedi.

rıza kayaalp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda günün sonuçları
Voleybolda günün sonuçları
Basketbolda gününü sonuçları
Basketbolda gününü sonuçları